Akcja: Odchudzanie po COVIDZIE!

2021-03-12 07:36:50 (ost. akt: 2021-03-12 09:49:35)

Autor zdjęcia: azs-wilkasy.pl

Brak ruchu lub ograniczona aktywność i nadmiar kilogramów niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Powalczą z tym fachowcy z AZS COSA Wilkasy.
Akademicki Związek Sportowy Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego Ośrodek w Wilkasach poza działalnością turystyczną zajmie się również fizjoterapią, aktywnością i treningiem dla mieszkańców Giżycka i powiatu giżyckiego. Ośrodek otrzymał granty z miasta i powiatu na realizację dwóch projektów: "Odchudzamy giżycczan” oraz „Zapobieganie nadwadze i otyłości po przebyciu COVID-19 u osób zamieszkałych na terenie powiatu giżyckiego”. Przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w ramach profilaktyki i promocji zdrowia.

– Zauważyliśmy, że coraz więcej osób ma problem z nadwagą, a nawet otyłością w związku z dużym ograniczeniem aktywności fizycznej – mówi Marek Szlachta, dyrektor AZS COSA Wilkasy. – W okresie pandemii coraz mniej osób spędza aktywnie czas, a niestety, brak ruchu niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Coraz częściej pojawiają się problemy kostno-stawowe. Po konsultacjach z naszymi fizjoterapeutami postanowiliśmy pomóc mieszkańcom miasta i powiatu w zwiększeniu ich aktywności ruchowej i zmiany stylu życia. Odzyskanie odporności jest szczególnie ważne dla osób, które przeszły COVID.


W marcu opracowywane są procedury i regulaminy dotyczące planowanych działań. Natomiast w kwietniu planowana jest rekrutacja oraz kwalifikacja osób chętnych do udziału w projektach. W przedsięwzięciach weźmie udział 60 osób w wieku 18-65 lat.

– Nabór odbędzie się za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz naszej strony internetowej – dodaje dyrektor Marek Szlachta. – Podczas kwalifikacji oraz na zakończenie projektu naszym uczestnikom przeprowadzimy analizę składu ciała pod względem zawartości tkanki mięśniowej, tłuszczowej oraz określimy wiek metaboliczny. Zamierzmy przeprowadzić dziesięć dni zabiegowych z fizjoterapeutą, 10 godzin na siłowni oraz chcemy zorganizować 10 wycieczek nordic walking po ścieżkach edukacyjnych w wilkaskim lesie.


Zdaniem dyrektora AZS, zaplanowane działania spowodują u większości uczestników redukcję tkanki tłuszczowej. Natomiast priorytetem tych przedsięwzięć jest zachęcenie mieszkańców Giżycka oraz powiatu giżyckiego do aktywnego spędzania czasu.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5