Wszystko przez Dzień Kobiet... Tłumaczenie nietrzeźwych kierowców

2021-03-11 10:51:45 (ost. akt: 2021-03-11 11:02:07)

Autor zdjęcia: policja

Swój nietrzeźwy stan zatrzymani kierowcy tłumaczyli.... hucznymi obchodami Dnia Kobiet. Jeden z nich przekroczył dozwoloną prędkość, a drugi... przewoził dzieci na zajęcia.
W Miłkach policja zatrzymała do kontroli drogowej kierowcę forda. Było ro rano 9 marca. 52–letni kierowca przewoził dwójkę dzieci i ich opiekuna na zajęcia lekcyjne do Giżycka. Kiedy policjanci sprawdzili jego trzeźwość, okazało się, że kierowca miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że poprzedniego dnia hucznie obchodził z paniami ich święto.

Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli w miejscowości Konopki Wielkie. Kierowca renaulta przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 23 km/h. Kontrola stanu trzeźwości u tego kierowcy również wykazała, że miał on blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Swoje zachowanie tłumaczył również hucznymi obchodami Dnia Kobiet.

Obaj kierowcy będą odpowiadać za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym za jazdę w stanie po użyciu alkoholu, drugiego z kierowców nie ominie także odpowiedzialność za przekroczenie dozwolonej prędkości.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5