Nowy sprzęt dla OSP Kruklanki

2021-03-11 08:21:31 (ost. akt: 2021-03-11 08:29:01)

Autor zdjęcia: arch. OSP Kruklanki

Mieszkańcy sołectwa Kruklanki wspierają swoich strażaków. Część funduszu sołeckiego przeznaczyli na zakup sprzętu ochrony osobistej.
W ramach Funduszu Sołeckiego sołectwa Kruklanki zakupiono wyposażenie osobiste dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruklankach. Mieszkańcy sołectw wsparli swoich druhów na kwotę 10 000 złotych.

OSP Kruklanki, w której działa czynnie 18 druhów, a także 2 druhny wspierające zakupiła najpotrzebniejszy sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji w sposób bezpieczny dla strażaków. Jednostka doposażyła się w hełm z przyłbicą, osłoną karku i krawędzi, okulary/gogle przyciemniane montowane w hełmie, latarka na hełm oraz nalepki odblaskowe na hełm – 3 szt, kominiarka jednowarstwowa - 10 sztuk, rękawice żaroodporne - 2 pary, bluza polarowa wzmacniana czarna w rozmiarach - 16 sztuk, buty bojowe - 2 pary, zestaw opatrunków hydrożelowych.

– Staramy się w miarę możliwości doposażać naszą jednostkę w sprzęt i wymieniać na nowy, lżejszy, wygodniejszy i przede wszystkim bezpieczniejszy – informuje Sebastian Miecielica, Naczelnik OSP Kruklanki. – Dzięki wparciu sołectwa Kruklanki mogliśmy zakupić między innymi rękawice hutnicze do pracy przy kominie. Zwykłe rękawice nie wytrzymywały temperatury i po jednej akcji nie nadawały się do użytku.


Lokalna społeczność wspiera swoich strażaków z OSP Kruklanki. Wcześniej wszystkie sołectwa dołożyły swoją cegiełkę do zakupu dla jednostki lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z modułem ekologicznym, który służy strażakom m.in. do zachowania i zabezpieczenia obszarów objętych szczególnymi formami ochrony przyrody, w tym Natura 2000.
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5