Pościg za złodziejem. Łupy porzucił w krzakach

2021-03-05 15:02:43(ost. akt: 2021-03-05 15:12:18)
Kajdanki

Kajdanki

Autor zdjęcia: policja.pl

Policjanci kryminalni giżyckiej komendy zatrzymali sprawcę włamania do domku letniskowego w Wilkasach. Łupem 24-latka były przedmioty warte ponad 13 tys. zł. Policjanci zatrzymali mężczyznę w samochodowym pościgu i odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Za kradzież z włamaniem w powrocie do recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.
Do środka domku sprawca dostał się przez okno, w którym wybił szybę. Jego łupem padły m.in. poroża jeleni, telewizor, kawaleryjska szabla, zegarki kieszonkowe i elektronarzędzia. Pokrzywdzeni swoje straty wycenili na łączną kwotę ponad 13 tys. zł.

W czasie działań policjanci zauważyli samochód, w którym może poruszać się przestępca. Na widok sygnałów świetlnych radiowozu i dźwięków do zatrzymania, kierowca osobówki zaczął uciekać gruntowymi drogami. Mundurowi natychmiast podjęli za nim pościg. W pewnym momencie pojazd się zatrzymał i kierowca wraz z pasażerem zaczęli uciekać w pobliskie zarośla. Policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali jednego z mężczyzn, którym okazał się być podejrzewany o dokonanie włamania w Wilkasach. Jak się okazało w trakcie ucieczki wyrzucił do zarośli część elektronarzędzi pochodzących z tego włamania.

W trakcie dalszych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie. Zatrzymali także mężczyznę, który na widok radiowozu nie zatrzymał się do kontroli. 23- letniemu mieszkańcowi gm. Wydminy grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

24-letni włamywacz, również mieszkaniec gm. Wydminy, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w powrocie do recydywy, za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5