Atrakcyjne stypendium i nauka w szkole średniej

2021-03-02 15:49:57 (ost. akt: 2021-03-02 15:59:04)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Program Stypendialny Horyzonty to szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.
Fundacja EFC pokrywa koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.
Ponadto finansuje naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.

Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji – zapewniają organizatorzy programu stypendialnego. – Pomagamy otworzyć się na świat i jego różnorodność, angażujemy w projekty społeczne i obywatelskie. Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

Fundacja EFC zaprasza uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1200 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednego z 19 liceów lub techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC.
Rekrutacja trwa do 15 marca, zgłoszenia i informacje dostępne są na stronie www.efc.edu.pl
rs

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5