Uczennice SP 3 w Giżycku laureatkami ogólnopolskiego konkursu

2021-02-22 09:50:50(ost. akt: 2021-02-22 10:09:21)

Autor zdjęcia: Arch. CPUiIS w Giżycku

Wśród laureatów ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020 r. znalazły się dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Giżycku: Emilia Ościak i Wiktoria Półtorak.
Dziewczyny wzięły udział w konkursie plastyczno-literackim „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!”. Uczestnicy musieli wykonanać pracę plastyczną lub literacką, prezentującą dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu był wyjątkowy (spotkanie, miejsce, osoba).

Laureatki otrzymały nagrody i dyplomy z rąk dyrektora Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Ewy Ostrowskiej, która jest lokalnym koordynatorem kampanii w Giżycku. W spotkaniu uczestniczyli rodzice nagrodzonych oraz pedagog Paulina Szachniuk-Albowicz, która promuje wartości kampanii w Szkole Podstawowej nr 3.

Z biura organizatora kampanii dotarły także Złote Certyfikaty dla miasta Giżycka, burmistrza Wojciecha Karola Iwaszkiewicza i dyrektor Ewy Ostrowskiej. Certyfikat otrzymały także pani Paulina Szachniuk-Albowicz i Szkoła Podstawowa nr 3.

Certyfikaty te są wyrazem specjalnego podziękowania za pomoc i wsparcie organizacyjne podczas jubileuszowej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł realizowanej pod hasłem „Dorastamy asertywnie”.

Kampania organizowana była pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu.

W roku 2021 planowane jest przystąpienie do tegorocznej edycji, do której tradycyjnie zaproszone zostaną wszystkie giżyckie szkoły. Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5