Atak na komendę policji, pościg i strzały...

2021-02-19 15:21:21(ost. akt: 2021-02-19 15:39:21)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Dziś, 19 lutego, przed godz. 9.00 kierowca bmw rzucił butelką z łatwopalną cieczą w budynek policji w Węgorzewie. Do pożaru nie doszło. Sprawca został zatrzymany po wcześniejszych strzałach policji.
Nie wiadomo, czy w butelce znajdował się tzw. koktajl Mołotowa ani jakie były powody ataku na policyjną komendę. Węgorzewska policja nie ujawnia składu substancji ani szczegółów sprawy. Do zdarzenia doszło rankiem, a sprawca był pod wpływem narkotyków.

– Pod Komendę Policji Powiatowej w Węgorzewie podjechał pojazd marki bmw, a znajdujący się w nim mężczyzna wyrzucił w kierunku komendy butelkę z łatwopalną cieczą, po czym odjechał – informuje asp. Agnieszka Filipska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. – Na szczęście nie doszło do pożaru. W wyniku podjętych działań ustalono pojazd i sprawcę. Funkcjonariusze z Węgorzewa zatrzymali podejrzanego na terenie powiatu kętrzyńskiego. W związku z tym, iż mężczyzna nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i usiłował uciec, w kierunku pojazdu padły strzały. Zatrzymany to trzydziestopięcioletni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. Wstępne badania wykazały, że znajdował się po wpływem amfetaminy. Obecnie ustalamy wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Jak dodaje aspirant Agnieszka Filipska, podczas interwencji policji nikt nie odniósł obrażeń. Zatrzymany przebywa w PdOZ i czeka na przesłuchanie. Policja będzie kontynuowała, kiedy zatrzymany odzyska po narkotykach w pełni świadomość.
rs

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5