Medaliści na łyżwach. Giżycki UKS SHORT TRACK na Olimpiadzie

2021-02-16 15:57:49(ost. akt: 2021-02-16 16:03:44)

Autor zdjęcia: UKS SHORT TRACK MOSiR Giżycko

W miniony weekend odbyła się w Sanoku XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Short-track'u. UKS SHORT TRACK MOSiR Giżycko reprezentowali Jakub Ekstowicz i Aleksander Sakowicz.
Jak donoszą działacze klubowi Jakub jako Junior Młodszy na swoim koronnym dystansie tj. 500 m został Wicemistrzem Polski, zaś na 1000 m. uplasował się na trzecim miejscu. Natomiast Aleksander na 1000 m był piąty, a na 500 m czwarty.

Po pierwszym dniu Olimpiady w klasyfikacji wieloboju Jakub Ekstowicz był trzeci, a Aleksander czwarty. Następnego dnia Olimpiady Jakub Ekstowicz uzupełnił swoją kolekcje medalową dwoma srebrnymi krążkami stając się jednocześnie Wicemistrzem Polski na 777 m i 1500 m. Dzięki super startom na tych dystansach Jakub przesunął się o jedno oczko do góry w ogólnym rankingu i został wicemistrzem w klasyfikacji wieloboju. Natomiast Aleksander Sakowicz na 777 m. był piąty, podobnie jak na dystansie 1500 m.W klasyfikacji generalnej w wieloboju utrzymał czwartą lokatę.

Giżycczanie wystartowali również jako reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego w sztafecie na 2000 m. Wraz z Janem Stosikiem z KS ORZEŁ ELBLĄG stworzyli bardzo udany team i do mety dojechali na świetnym drugim miejscu – informuje giżycki klub.