Wspominają Grecję i planują kolejne praktyki

2021-02-12 10:11:58(ost. akt: 2021-02-12 10:18:07)

Autor zdjęcia: arch. ZSKŚiA

Uczniowie Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska podsumowali projekt współpracy z partnerami z Grecji, gdzie odbywali kilkutygodniowe praktyki zawodowe.
Praktyki odbyły się w ramach realizowanego przez szkołę projektu pt. „Nowoczesne praktyki zagraniczne formą podwyższenia umiejętności zawodowych uczniów techników oraz ich mobilności na krajowym i zagranicznym rynku pracy”.

Uczestniczyło w nich 46 uczniów szkoły. Opiekę nad nimi zapewnili organizatorzy praktyk ze strony greckiej oraz nauczyciele z giżyckiej szkoły.Podczas praktyk uczniowie poszerzali zdobyte w szkole umiejętności oraz zdobywali nowe doświadczenia zawodowe. Oprócz pracy i nauki znaleźli także czas na rekreację, poznawanie kultury greckiej, kuchni oraz języka.

– Nasi uczniowie z pewnością podnieśli swoje kwalifikacje między innymi w produkcji rolnej oraz budownictwie, gdyż inaczej wygląda praca w tych branżach w Grecji i Polsce – mówi Jarosław Kulhawik, Dyrektor Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. – Ciszymy się, że pomimo pandemii udało się zrealizować praktyki zawodowe w Grecji. Co prawda terminy wyjazdów były przesuwane, ale ostatecznie dwie grupy uczniów naszej szkoły wyjechały na praktyki. Zakończyliśmy dwuletni projekt. Na dofinansowanie i realizację kolejnego czekamy. Mam nadzieję, że wiosną nasza młodzież będzie miała również możliwość zdobywania doświadczeń podczas zagranicznych praktyk zawodowych.
rs

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5