Elwira Świątecznym Brzdącem 2020

2020-12-24 11:00:00(ost. akt: 2020-12-23 10:42:18)
Ośmioletnia Elwira została laureatką plebiscytu Świąteczny Brzdąc 2020. Na zdjęciu z młodszą siostrą

Ośmioletnia Elwira została laureatką plebiscytu Świąteczny Brzdąc 2020. Na zdjęciu z młodszą siostrą

Autor zdjęcia: Arch. rodzinne

Elwira Taradejna z Ławek (gm. Ryn) to nasz tegoroczny Świąteczny Brzdąc. Dziewczynka wygrała plebiscyt, a przyznany tytuł — jak się okazuje - pasuje do niej znakomicie. Zostanie laureatką akcji gazety bardzo ośmiolatkę ucieszyło!
Elwirka 2 listopada skończyła osiem lat, jest uczennicą drugiej klasy szkoły podstawowej. Zainteresowań i zajęć, którym lubi się oddawać ma całe mnóstwo.
— Lubi spacery, jazdę na deskorolce i rolkach, chętnie czyta książki — mówi Bogusława Mikosza, mama dziewczynki.

Ulubiona książka ośmiolatki, a właściwie cała seria, to "Zaopiekuj się mną" — wszystkie lubi tak, że nie da się wybrać tej jedynej. Fascynują ją także filmy przyrodnicze, ale wcale nie z tym chciałaby związać swoją przyszłość. Marzy bowiem o zostaniu w przyszłości fryzjerką.

Dziewczynka jest bardzo przyjacielska, kontaktowa i pomocna. Wolny czas spędza przede wszystkim z tatą, mamą i młodszym rodzeństwem. Bardzo lubi również wyjazdy do dziadków.
Nie trzeba było jej namawiać do udziału w plebiscycie i wysłania zdjęcia do gazety. Gdy mama zobaczyła informacje o konkursie i powiedziała o nim córce, ta od razu poprosiła, by wysłać zdjęcie. Były przekonana, że tytuł trafi do niej. Wiedziała bowiem, że lata temu, gdy miała około dwa miesiące, brała udział w akcji na Świątecznego Brzdąca. Wtedy jednak nie udało się, więc uznała, że teraz jako starsza panienka, ma większe szanse. Nie pomyliła się. Zdjęcie ośmiolatki zjednało sobie sympatię czytelników, którzy chętnie oddawali na nią SMS-owe głosy.
— Do głosowania zachęcaliśmy całą rodzinę — opowiada pani Bogusia.

Co na wygraną sama laureatka? Bardzo się cieszy ze zwycięstwa i zapewnia, że jest bardzo szczęśliwa. Czy tytuł zimowej odsłony plebiscytu gazety do niej pasuje? Pewnie! Jak każde dziecko uwielbia lepić zimą bałwany i jeździć na sankach.
Z.O.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Abc #3027844 | 31.0.*.* 26 gru 2020 12:04

    Wygrana smsem nie jest sprawiedliwe, bo zależy od kiedy. Trzeba było zrobić konkurs za pomocą olejków 1x dziennie

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5