Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i wsiadł za kierownicę

2020-11-19 11:42:16 (ost. akt: 2020-11-19 11:51:12)
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 70-letni mieszkaniec gm. Giżycko. Mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę swojego samochodu i na skrzyżowaniu ul. T. Kościuszki z ul. Konarskiego spowodował kolizję. Grozi mu do 2 lat więzienia, grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.
18 listopada tuż po godz. 16 patrol policji został wezwany na miejsce zdarzenia drogowego na skrzyżowanie ul. T. Kościuszki z ul. Konarskiego w Giżycku. Na miejscu ustalono, że zderzyły się ze sobą dwa samochody – opel astra (którym kierował 70-letni mieszkaniec gm. Giżycko) oraz volvo (którym kierował 31-latek).

Z policyjnych ustaleń wynikało, że kierujący samochodem marki opel, skręcając w ul. T. Kościuszki zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód marki volvo. Na szczęście pojazdy poruszały się z niewielką prędkością, więc uszkodzenia nie były duże i nikomu nic się nie stało.

Od kierującego oplem wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Po przeprowadzonym przez funkcjonariuszy badaniu stanu trzeźwości, podejrzenia potwierdziły się. Mężczyzna był nietrzeźwy - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z powyższym, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód trafił na policyjny parking.

Grozi mu nie tylko odpowiedzialność za spowodowanie kolizji, ale także utrata prawa jazdy za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5