Biegacze, szlifujcie formę! Borecka Łękuk Trail już 5 grudnia

2020-11-19 09:12:00 (ost. akt: 2020-11-19 09:13:03)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

W czasie pandemii koronawirusa odwołano wiele imprez biegowych. Ale organizatorzy Borecka Łękuk Trail nie poddają się i zapowiadają, że to będzie bieg, który jednocześnie zmęczy nogi, ale też skradnie serca biegaczy z całej Polski.
Borecka Łękuk Trail odbędzie się 5 grudnia 2020. Start zaplanowano na godzinę 10. Główną areną biegu będzie Folwark Łękuk, hotel stworzony z pasją i myślą o ludziach aktywnych. Gospodarzami wydarzenia będą dwie bardzo turystyczne, mazurskie gminy: Wydminy i Kruklanki.

Niezwykle urokliwa, 16-kilometrowa trasa przebiegnie drogami leśnymi Nadleśnictwa Borki, wijąc się między jeziorami Dubinek, Wolisko, Róg i Łękuk. Oprócz klasyfikacji open regulamin biegu przewiduje klasyfikacje małżeństw, służb mundurowych, pracowników Lasów Państwowych oraz mieszkańców gmin Wydminy i Kruklanki. Obowiązuje limit 200 uczestników. Na liście startowej jest już ponad 50 nazwisk, dlatego nie warto odkładać rejestracji na ostatnią chwilę, bo miejsc zwyczajnie może zabraknąć.

— Bieganie, podobnie jak wiele innych aktywności na świeżym powietrzu, to razem z odpowiednim odżywianiem zdecydowanie najlepszy sposób na budowanie naturalnej odporności organizmu — uważa Bartłomiej Osior, dyrektor biegu. — Trochę za mało tego typu informacji pojawia się w naszych mediach. Nie twierdzę, że bieganie w stu procentach ochroni nas przed COVID-19 i innymi chorobami. Natomiast jestem absolutnie przekonany, że w ten sposób ryzyko zachorowań możemy minimalizować, a w przypadku zaistniałej choroby sprawić, że jej przebieg będzie łagodniejszy.

Szczegółowe informacje, regulamin i zapisy na:
https://folwarklekuk.pl/borecka-lekuk-trail/

Fot. Vilk Stepowy, Marcin Łobrów


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5