Podsumowanie zawodów OZR w Giżycku

2020-10-28 09:12:30(ost. akt: 2020-10-28 09:24:48)

Autor zdjęcia: Acrh. UKS Short Track MOSiR Giżycko

W miniony weekend 24-25.10.2020r na tafli lodowiska w Giżycku rywalizowało 155 zawodników i zawodniczek short tracku z 14 polskich klubów. Zdobyczą medalową podzieliło się 11 klubów, 3 kluby pozostały bez medali. W klasyfikacji generalnej (overall) na podium stanęli przedstawiciele 9 klubów.
]Reprezentanci Giżycka w liczbie 21, występ i zmagania na własnym lodowisku mogą uznać za bardzo owocne. Pojechali nowe tzw. życiówki, zdobyli też klasy sportowe. A dla 7 zawodników były to pierwsze w życiu starty w takich zawodach. Starty przyniosły im pierwsze liczone czasy jak również sporo nowego doświadczenia i jeszcze głębszego poznania tego sportu.

Najlepiej zaprezentowały się nasze najmłodsze zawodniczki UKS SHORT TRACK MOSIR Giżycko , Judyta Sakowicz zdobywczyni 3 złotych medali i pucharu za 1 miejsce w wieloboju i debiutująca Julka Uszyłło, która zdobyła 3 srebrne medale i puchar za 2 miejsce w wieloboju.

Trochę za podium wieloboju, na czwartym miejscu uplasowali się Jakub Nowak z dwoma brązowymi medalami i Julka Wawer.

W kat. Junior C GIRLS Michalina Wawer zawody ukończyła z pucharem za 3 miejsce w wieloboju i z dorobkiem 2 medali brązowych i 1 srebrnego zakończyła zmagania na naszym lodowisku. W kat. MEN startujący w barwach klubu znad Niegocina Jakub Ekstowuucz i Aleksander Sakowicz uplasowali się na wielobojowych pozycjach: Aleksander 3 miejsce z dorobkiem 1 medal srebrny i 1 brązowy. Jakub miejsce 5 z dorobkiem 2 medali brązowych.
Pozostali nasi zawodnicy też nieźle sobie radzili i tak pozajmowali w swoich kategoriach wiekowych odpowiednio miejsca:
Kat. Junior E GIRLS : Zosia Piątek- miejsce 8, Iga Kornak- 13 miejsce, Anna Słowikowska- 15 miejsce, Julia Abramowicz- 16 miejsce.
Kat Junior E BOYS: Norbert Rusiniak zajął 8 miejsce, Janek Lubecki- 11 miejsce i Ksawery Anaszko- 13 miejsce
Kat. Junior D GIRLS: Kaja Kisielewska zakończyła zawody na 7 pozycji na 8 uplasowała się Milena Sakowicz. Aleksandra Wojewnik zajęła na swoich pierwszych zawodach 27 miejsce.
Kat. Junior D BOYS: 5 miejsce Mateusz Stefanowski, 9 – Łukasz Piątek, 12 – Filip Sztafa. Bartek Sobczak ze względu na problemy zdrowotne nie wystartował w zawodach.
W kat. Junior C GIRLS oprócz w/w Michaliny Wawer startowała również Weronika Biller , która po dobrej walce na torze, ostatecznie zajęła 9 miejsce w wieloboju.
W klasyfikacji medalowej klub znad Niegocina zajął 3 miejsce z dorobkiem 15 medali.
11. UKS Gdańsk - 1 brązowy

— Serdecznie i gorąco dziękujemy naszym sponsorom i darczyńcom za wsparcie zarówno finansowe jak również rzeczowe na rzecz organizacji zakończonych dziś Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Naszym mieście— podkreśla Tomasz Piątek wiceprezes klubu UKS Short Track MOSiR Giżycko.— Wsparcie finansowe PZŁS-u i Ministerstwa Sportu, Urzędu Miejskiego w Giżycku, Starostwa Powiatowego w Giżycku. Wsparcie zarówno finansowe jak również rzeczowe Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, wsparcie giżyckiego MOSiR u, oraz kierownika i personelu Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych, żaglowni "Panaś" ,piekarni GS Sulimy, hurtowni artykułów spożywczych "IWA" oraz "Euro Casch".
Wsparcie tych wszystkich w/w podmiotów przyczyniło się do tego, że pod względem organizacji, zawody w Giżycku, zawsze miło wspominają zarówno zawodnicy, trenerzy, działacze sportowi i sędziowie. Dziękujemy Wam wszystkim, ludziom dobrej woli. Bardzo dziękujemy rodzicom naszych zawodników za ogromne zaangażowanie przy organizacji zawodów .
PS
Dziękujemy za pamiątkową ogromną tablicę z wpisami trenerów, działaczy i przedstawicieli podmiotów zaangażowanych przy organizacji w/w zawodów.