Protesty w Giżycku przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

2020-10-25 13:53:08 (ost. akt: 2020-10-25 14:18:02)
Uczestnicy protestu w Giżycku na pl. Grunwaldzkim

Uczestnicy protestu w Giżycku na pl. Grunwaldzkim

Autor zdjęcia: ZO

Giżycka również nie omijają protesty, jakie odbywają się od ubiegłego czwartku w wielu miejscowościach w kraju po wyroku decyzji TK, zgodnie z którą wykonanie aborcji w wyniku nieodwracalnego uszkodzenia płodu, stanie się nielegalne.
Stowarzyszenie Wolne Miasto Giżycko 24 października na swoim profilu na FB informowało: "Od dziś co najmniej do środy 28.10.2020, codziennie o godzinie 17.00. na Placu Grunwaldzkim będziemy protestować przeciwko skandalicznemu wyrokowi TK".


Z kolei grupa młodych ludzi utworzyła na FB wydarzenie "GIżycko Spacer Pogrzeb Praw Kobiet". W niedzielę 25 października po południu ponad 1200 osób określiło się jako "zainteresowani" lub "wezmą udział".

- Tak jak resza Polski MY rownież wspieramy kobiety, 28.10 zapraszamy wszystkich na spacer w Giżycku pod giżycką siedzibę PiS, prosimy, aby kto może wyszedł z domu i się z nami zjednoczył . Kobiety i mężczyźni - mamy o co walczyć, zachęcamy do przyniesienia zniczy, zrobienia banerów. Nie jest to manifestacja, a zwykły spacer - piszą organizatorzy na profilu wydarzenia.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Vortex #3008000 | 10.10.*.* 17 lis 2020 21:59

  Generalnie nowe prawo czy stare stale sa kłótnie o procedury. Szczerze jestem za każdym pomysłem czy to totalną antyaborcją czy antyaborcją człowiek sam powinien o tym decydować, jak ma żyć. W całej tej dyzkusji jak i wczesniejszych tego typu stale brakuje jednego i najważniejszego, mianowicie brakuje profesjionalnej opieki Państw. Ludzie stale stoję przed dylematami zaufac rodzinie która może się odwróci jak coś pójdzie nie tak, przyjaciołom komu? Miłość do dziecka to jedno ale stworzyć mu warunki do godnego życia to drugie. Co jest więkrzą krzywdą uśmiercenie w łonie matki, smierć dziecka i matki, samej matki co jest wazniejsze? Można sięspeirac o ideologie i przekonania a gdzie jest poszanowanie? A przedwszystkim Gdzie jest gwarancja państwa które każe rodzić chore dzieci, lubdzieci np które nie rokują żadnego przetwrwania. Pytam się gdzie jest w tej sytuacji prawo, Państwo, osoby, środki, które do końca zycia matki, która usunęła ciąże czy też nie usunęła ale urodziła chore dziecko, gdzie jest JAKAKOLWIEK POMOC KTÓRA SPROSTA OCZEKIWANIOM, ZADOŚĆ UCZYNI, JUZ PO FAKCIE?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ojciec 5 dzieci #2999325 | 10.10.*.* 1 lis 2020 12:35

  Nad Polską rozpościera się trupi odór rozkładu, ten sam który już dotknął Europę i ją trawi. Przed pierwszą, przed drugą wojną światową, ludzie się bawili w schyłkowych czasach degrengolady i dekadencji. Bankrutowały stare systemy porządku wartości i resztek człowieczeństwa. Jakoby nowe czasy miały przynieść zwrot, przebudzenie idei, powiew nowego czasu epok. Nowe porywało młodych ludzi do komunizmu, narodowego socjalizmu, faszyzmu. Świat przygotowywał się do ognia i morza krwi. Nie inaczej rysuje się perspektywa obecnego czasu. Brutalność starych bankrutów, którym zawalił się projekt zbolszewizowania świata, w tym Polski, z cynizmem i perfidią zmanipulowali młode i głupie pokolenia, wiodąc tę zdurniałą masę na zatracenie. W buncie głupców pod wodzą szatanów. Tragedia czasu rozerwania pokoleń gdy młodzi chcą przewrócić świat wraz z podstawami na których sami stoją. Właśnie teraz w Polsce dokonuje się bunt ,, nowoczesności ‘’ inspirowany przez zaprawionych szarlatanów, traktujących tę zgraję swoich wyznawców jak mięcho do wykorzystania, posłużenia się nim a następnie unicestwienia w procesie dziejów, zgodnie z regułą każdej rewolty zżerającej swoje nieodrodne dzieci. Przyjdzie czas zapłaty gdy obecnie młodzi będą starością ryczeć i przestrzegać następnych po sobie do przewałki, którzy pozostaną głusi i ślepi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

 3. Ojciec 5 dzieci #2998311 | 10.10.*.* 31 paź 2020 09:09

  POd rozwagę i refleksję różnym dewiantom i nie tylko, co to tak ochoczo rwą się do mordowania bezbronnych, nienarodzonych dzieci: ,,Nadejdzie wkrótce taki dzień, Że zginą wszyscy śmiercią szczura. Nie topór, nie katowski pień Lecz jęk i zaśpiew sznura. Nie znajdziesz bowiem w świecie kul, Co pomszczą ich okrutne zbrodnie. Nieważne, który z nich co czuł Nie może umrzeć godnie. Dla woja jest kamienny mur, Szlachetnym miecza błysk i lśnienie. Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie!"

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. do ojca 5 dzieci #2993413 | 10.10.*.* 26 paź 2020 16:45

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Od razu wiem, z kim mam do czynienia. Cham i tyle.

   1. mała #2993114 | 95.49.*.* 26 paź 2020 12:41

    Boże Ty widzisz i nie grzmisz. Gdyby głupota miała skrzydła to by fruwała. ludzie co z Wami?1 ogarnijcie się!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (10)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5