Warto się uczyć i mieć pasje!

2020-09-15 16:00:00 (ost. akt: 2020-09-15 16:16:51)

Autor zdjęcia: GOKiR Wilkasy

Już po raz trzeci w Wilkasach odbyła się miła uroczystość rozdania stypendiów Wójta Gminy Giżycko. Oprócz stypendiów naukowych ponownie przyznano gratyfikacje wybitnym sportowcom i stypendia artystyczne za wyjątkowe osiągnięcia.
Stypendia przyznano w ramach Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów. Łącznie w gminie Giżycko wyróżniono 26 nastolatków. Stypendia wręczał wójt Marek Jasudowicz, a każdy nagrodzony dostał dyplom i pamiątkową statuetkę oraz gratyfikację finansową w kwocie 500 zł. Gratulacje i podziękowania za trud wychowawczy otrzymali także rodzice w postaci listu gratulacyjnego.

W gali uczestniczyli również dyrektorzy czterech szkół gminnych, a występami urozmaiciły ją duety taneczno-wokalne: Lidia Jurowska i Amelia Somionka oraz Wiktoria Sawicka i Olivia Wróbel, zaśpiewali też soliści: Aurelia Kowalewska i Jacek Mycak.

Pomiędzy wręczaniem kolejnych nagród wójt wspominał swoje młodzieńcze lata, przytaczając zabawne historie, a nominowani dawali wskazówki, co robić, aby osiągnąć w życiu sukces.

– Mamy na terenie naszej gminy wielu utalentowanych, pracowitych oraz żyjących z pasją, młodych ludzi, którzy mierzą wysoko i sięgają szczytów – podsumował Marek Jasudowicz. – Wszystkim należą się ogromne gratulacje.

W roku szkolnym 2019/2020 najwyższą średnią ocen, aż 5,83 miał Borys Pieńkowski, uczeń Szkoły Podstawowej w Spytkowie, który zdaniem jego wychowawczyni wyróżnia się szeroką wiedzą o świecie i chęcią jej zdobywania, inteligencją, wytrwałością w dążeniu do celu, koleżeńskością i wysoką kulturą. Chłopiec chętnie włącza się do współpracy z rówieśnikami i pomocy innym.

Liczba nagrodzonych świadczy o tym, że do gminnych szkół uczęszczają wyjątkowo zdolni uczniowie. Wysokie osiągnięcia w nauce i inne sukcesy są odzwierciedleniem nie tylko ich uzdolnień, ale też ciężkiej pracy, a także współpracy rodziców, nauczycieli i trenerów. Stypendium jest doskonałą zachętą do podejmowania coraz trudniejszych wyzwań i osiągania kolejnych sukcesów. Tym, którym teraz się nie udało, pozostaje życzyć dużo szczęścia, wytrwałości oraz osiągania jak najlepszych wyników w nowym roku szkolnym.
GOKiR Wilkasy/W. Albowicz


Nagrodzeni w roku szkolnym 2019/2020:
Szkoła Podstawowa w Bystrym: Paweł Sacharczuk, Marcelina Gulbicka, Wiktoria Sawicka, Aurelia Kowalewska, Amelia Potejko
Szkoła Podstawowa w Wilkasach: Franciszek Sławecki, Oliver Sołtysek, Olivia Wróbel, Filip Duchnicz, Adrian Białaszonek, Julia Żylewicz, Lidia Jurowska, Amelia Somionka, Kacper Góralczyk, Arkadiusz Piotrkowski, Kinga Pielka, Michał Mrozik, Wiktor Bełbot, Dawid Bełbot, Tomasz Dmytryszyn, Krzysztof Dmytryszyn, Kajetan Mrozik
Szkoła Podstawowa w Upałtach: Maciej Majkut, Jacek Mycak
Szkoła Podstawowa w Spytkowie: Krzysztof Gasiński, Borys Pieńkowski

Fot. GOKiR/W.Albowicz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. baw #2972668 | 31.60.*.* 15 wrz 2020 19:50

    A w mieście Iwaszkiewicz, pierwszy wirusolog, nie ma w budżecie miasta kasiorki. Bieda aż hula po Giżycku i piszczy w urzędzie miasta.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5