Quest pomoże ci odkryć Wilkasy

2020-08-27 11:00:00 (ost. akt: 2020-08-27 10:17:16)

Autor zdjęcia: GOKiR Wilkasy

O nową propozycję dla wszystkich zainteresowanych historią swej „Małej ojczyzny” wzbogaciła się Gmina Giżycko. Mowa o queście „Wilkasy wczoraj i dziś”.
Inauguracja tej gry terenowej odbyła się z udziałem wójta Marka Jasudowicza i radnych gminnych. Ta wciągająca zabawa to pokłosie projektu zrealizowanego przez Lokalną Grupę Rybacką „Wielkie Jeziora Mazurskie” razem z Lokalnymi Grupami Działania „Krzemienny krąg” z Bałtowa i „Łączy nas Kanał Elbląski” z Elbląga.

W jego ramach każdy z członków LGR przygotował po jednym queście. Oferta gminy Giżycko to pierwsza w Polsce gra fotograficzna oparta o archiwalne, doskonale zachowane zdjęcia Wilkas z lat 50. i 60. Na terenie sąsiednich gmin można skorzystać ponadto z propozycji rowerowej i jedynej w naszym kraju przygotowanej z wykorzystaniem bardzo popularnego houseboata, którego można wynająć ze sternikiem w pobliskich Ogonkach.

Wilkaską trasę questu można przejść w oparciu o folder dostępny już w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji, ośrodkach wypoczynkowych w Wilkasach i Pięknej Górze, Urzędzie Gminy Giżycko oraz Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, umożliwi to ponadto aplikacja na smartfona „Questing.pl”.

Grę tę opracowali pracownicy GOKiR-u, a ich praca była bardzo twórcza, oparta na kontaktach ze starszymi mieszkańcami i ich wiedzy. Na każdego, kto pokona całą trasę, na mecie czeka nagroda - skarb. Gorąco zapraszamy zatem na 60-minutowy spacer pozwalający poznać założoną w 1493 roku miejscowość i jej osobliwości.

Questing to edukacyjna gra terenowa, która łączy elementy podchodów i nowych technologii, a polega na przejściu nieoznakowanym szlakiem po wyjątkowych, lecz często zapomnianych miejscach, by odkryć skarb. Questing dotarł do Polski ze Stanów Zjednoczonych, a od 2009 roku powstało już ponad 700 tras w kilkudziesięciu miejscach w całym kraju.
mat. GOKiR Wilkasy

Fot. GOKiR Wilkasy/W.Albowicz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5