Kierująca toyotą zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym volkswagenem

2020-08-17 09:25:31 (ost. akt: 2020-08-17 09:30:20)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Do tego wypadki doszło 15 sierpnia na drodze krajowej nr 63 na trasie Ruda - Staświny (gm. Miłki). Kierująca toyotą wykonując manewr wyprzedzania zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym vw passatem. Kierowca osobówki trafił do szpitala.
Z ustaleń policjantów wynika, że 31-letnia kierująca osobową toyotą na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania vw transportera, będąc na lewym pasie ruchu straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła czołowo w nadjeżdżającego z naprzeciwka vw passata.

Podczas zdarzenia obrażeń głowy doznał 63-letni kierowca vw passata. Okazało się również, że mężczyzna miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.
Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

Również podczas minionego weekendu policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy pięciu kierowcom, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy prawo jazdy stracili na okres trzech miesięcy. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne i punkty karne. Rekordzista jechał BMW przez miejscowość Konopki Wielkie gm. Miłki z prędkością 110 km/h na dozwolonej tzw. „pięćdziesiątce”.
Źródło: KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5