Powiatowe obchody święta policji z awansami i wyróżnieniami

2020-08-03 09:09:41(ost. akt: 2020-08-03 09:11:25)

Autor zdjęcia: Arch.KPP w Giżycku

Giżyccy policjanci podczas obchodów Święta Policji uczcili 101. rocznicę powstania Polskiej Policji Państwowej oraz 95. rocznicę służby kobiet w Policji. Z uwagi na trwającą pandemię, apel miał charakter kameralny, z zachowaniem środków ostrożności. Z okazji Święta Policji wyróżnienia za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków oraz za szczególne zasługi i osiągnięcia w służbie otrzymało dwóch funkcjonariuszy.
W środę (29.07.2020 r.) na Strzelnicy Myśliwskiej w Giżycku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W uroczystości udział wzięli funkcjonariusze giżyckiej komendy, wśród których obecni byli: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, wicestarosta Powiatu Giżyckiego Mateusz Andrzej Sieroński, burmistrz Miasta Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz oraz wójt Gminy Wydminy Radosław Król.

Podczas ceremonii Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek wręczył policjantom akta mianowania na wyższe stopie policyjne oraz wyróżnił najbardziej zasłużonych policjantów z giżyckiej komendy. Medal za „Długoletnią Służbę”, który jest przyznawany przez Prezydenta RP za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa otrzymał podkom. Jacek Tarnacki Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, natomiast brązową odznakę „Zasłużony Policjant”, przyznawaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych otrzymał asp. szt. Sylwester Piotrowicz Kierownik Posterunku Policji w Rynie.

Podziękowania i wyróżnienia spłynęły również na ręce przedstawicieli samorządu lokalnego. Wojciech Karol Iwaszkiewicz Burmistrz Miasta Giżycka oraz Radosław Król Wójt Gminy Wydminy otrzymali Medale za „Zasługi dla Policji”, które przyznawane są przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wkład wniesiony w rozwój Policji.

Na zakończenie uroczystości Komendanci podziękowali policjantom za ich zaangażowanie w służbę, która jest odpowiedzialna, trudna i wymagająca dużego poświęcenia ze strony każdego policjanta. Odczytany został list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego skierowany do policjantek, policjantów i pracowników z garnizonu warmińsko-mazurskiego.

Tegoroczne Święto Policji jest bezpośrednio związane z obchodami 101. rocznicy powstania Polskiej Policji Państwowej oraz 95. rocznicy służby kobiet w Policji.

Wszystkim mianowanym i wyróżnionym składamy najserdeczniejsze gratulacje!
źródło: KPP Giżycko

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Post #2955790 | 31.0.*.* 3 sie 2020 15:21

  To wreszcie Pan S.P dochrapal sie

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. hahaha #2955775 | 89.229.*.* 3 sie 2020 14:57

   państwo pislamskie i przywódca Andrzej Budda każą zasłaniać twarz a jak ktoś nie zasłania to szczują policją

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Bogiem sławienna Maryja #2955742 | 89.229.*.* 3 sie 2020 13:04

   w imię ojca i syna i ducha świętego

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5