Wielka Liga Czytelników podsumowana!

2020-06-24 09:39:09 (ost. akt: 2020-06-24 09:46:41)

Autor zdjęcia: Arch. Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Giżycku

Wielka Liga Czytelników to konkurs skierowany do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. W poniedziałek odbyło się podsumowanie inicjatywy.
Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

W etapie trzecim konkursu, czyli mistrzostwach powiatu, odbył się test finałowy, który został przeprowadzony w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku w czwartek 28 maja.

W teście brało udział trzech najlepszych uczestników testu kwalifikacyjnego przeprowadzonego w szkołach powiatu giżyckiego w kategoriach klas 1-4 i 5-8. Warunkiem dotarcia do etapu powiatowego było zdobycie minimum 80 procent punktów w teście kwalifikacyjnym.

W tym roku 45 minutowy test w formie internetowego formularza konkursowego pisany był przez finalistów indywidualnie.

W poniedziałek 22 czerwca, z udziałem wicestarosty Powiatu Giżyckiego – Mateusza Sierońskiego, dyrektora PZSiPO - Małgorzaty Czopińskiej oraz Ddyrektora PORE Bożeny Giedziuszewicz, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Wielkiej Ligi Czytelników edycja 2019/2020 Mistrzostwa Lokalne.

Wszyscy uczestnicy etapu powiatowego otrzymali upominki. W imieniu nieobecnych laureatów dyplomy i nagrody odebrały panie Marta Popławska i Ewa Zatorska - nauczyciele bibliotekarze ze Szkoły Podstawowej w Wydminach .

Laureaci etapu powiatowego:
w kategorii klas 1-4
Julia Jabłońska - I Wicemistrz Powiatu - Szkoła Podstawowa im. Feliksa Nowowiejskiego w Wydminach – 143/170 punktów,

w kategorii kl. 5-8
Łukasz Sienkiewicz- Mistrz Powiatu Giżyckiego- Szkoła Podstawowa im. Feliksa Nowowiejskiego w Wydminach – 160/170 punktów,
Jakub Jakoniuk- I Wicemistrz Powiatu Giżyckiego- Szkoła Podstawowa im. Feliksa Nowowiejskiego w Wydminach - 128/170 punktów,
Andrzej Brzeziński - II Wicemistrz Powiatu - Szkoła Podstawowa im. Feliksa Nowowiejskiego w Wydminach - 98/170 punktów.

Pozostali uczestnicy etapu powiatowego:
Helena Żukowska, Maja Smykowska - Szkoła Podstawowa im. Feliksa Nowowiejskiego w Wydminach,
Barbara Mikosza, Michał Drozd, Oliwia Ożóg - Szkoła Podstawowa im. Bojowników o Wolność Warmii i Mazur w Rynie.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a rodzicom i koordynatorom szkolnym dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie I i II etapu WLC.
Grażyna Imporowicz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5