Płyn do dezynfekcji trafił do czterech urzędów w powiecie

2020-05-29 11:00:00 (ost. akt: 2020-05-29 12:02:50)

Autor zdjęcia: Katarzyna Tomaszewicz

Do Urzędu Miejskiego w Giżycku, a także do Urzędów Gminy w Giżycku, Kruklankach i Miłkach trafiło 29 maja po kilkadziesiąt pojemników z płynem do dezynfekcji. Zostanie on wykorzystany w urzędach oraz placówkach podległym samorządom.
Urząd Miejski w Giżycku otrzymał 22 pięciolitrowe pojemniki. Podobnie pozostałe urzędy w powiecie.

Płyn posłuży do utrzymania reżimu sanitarnego w obiektach i placówkach podległym samorządom.
— Otrzymaliśmy 110 litrów płynu do dezynfekcji. Jest to środek bardzo potrzebny. Zostanie on rozdysponowany do wszystkich szkół w gminie oraz na nasze orliki, a także do Gminnego Zakładu Komunalnego oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji — powiedział nam wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz.

Do urzędów w Giżycku, Kruklankach i Miłkach płyn dostarczyli żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy zostali zaangażowani w walkę z epidemią.Płyn został wyprodukowany w olsztyńskiej fabryce Michelin - w sumie 40 tys. litrów. W akcję zaangażował się Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych, sztab kryzysowy wojewody Artura Chojeckiego, Michelin oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

Pierwsze dostawy płynu zostały wysłane z fabryki do pięciu pierwszych powiatów w drugiej połowie kwietnia. W sumie tak potrzebny teraz środek ma trafić do 189 placówek na terenie Warmii i Mazur. Chodzi o szpitale, domy pomocy społecznej, domy dziecka, noclegownie, a także jednostki policji i straży pożarnej. W organizację dystrybucji środka do placówek w regionie zaangażowały się Urząd Wojewódzki, Państwowa Straż Pożarna, Caritas i Wojska Obrony Terytorialnej.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5