Przedszkola miejskie przygotowują się do otwarcia

2020-05-04 12:00:00(ost. akt: 2020-05-04 13:05:46)

Autor zdjęcia: Pixabay

Dwa przedszkola miejskie w Giżycku - nr 1 i nr 4 - przygotowują się do otwarcia. Nie wiadomo jeszcze, kiedy będą mogły przyjąć dzieci.
— Rozpoczęto prace przygotowawcze do uruchomienia miejskich przedszkoli. Odbyło się robocze spotkanie z dyrektorami PM1 i PM4 w Giżycku — poinformował burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz. — Opracowywane są procedury związane z ewentualnym uruchomieniem miejskich przedszkoli w Giżycku oraz szacowane są niezbędne potrzeby wyposażenia w środki higieniczne i indywidualne środki ochrony osobistej pracowników. Chodzi o dostosowanie pracy przedszkoli do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

— Przedszkola mogą funkcjonować wyłącznie w warunkach zapewniających zachowanie odpowiednich standardów i reżimu sanitarno–epidemiologicznego. W związku z powyższym przewidywane jest zmniejszenie liczebności grup. Dlatego w pierwszej kolejności do przedszkoli przyjmowane będą dzieci, których oboje rodzice muszą wykonywać obowiązki zawodowe poza miejscem zamieszkania. Zasady przyjęć określą dyrektorzy placówek - przekazuje burmistrz Giżycka.


— Przygotowania trwają, ale dzisiaj jeszcze nie wiemy, kiedy będziemy mogli przyjąć dzieci — mówi Iwona Słowikowska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4 w Giżycku. — Musimy zapewnić środki ochrony osobistej, środki do dezynfekcji, mieć wyniki badań czystości wody. Musimy wypełnić wszystkie wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. O konkretnych decyzjach rodzice zostaną powiadomieni. Na pewno będziemy mogli przyjąć mniej dzieci, niż uczęszcza do naszej placówki.

Bieżące informacje będą zamieszczane na stronach internetowych giżyckich przedszkoli.
KT

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5