Prawie 180 kg nielegalnego tytoniu zabezpieczyli policjanci

2020-04-15 11:58:59 (ost. akt: 2020-04-15 12:01:22)

Autor zdjęcia: KPP Giżycko

176 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci giżyckiej komendy. Straty Skarbu Państwa oszacować można na kwotę blisko 190 tys. zł.
Giżyccy policjanci prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej, w ramach realizacji informacji operacyjnej udali się na jedną z posesji na terenie powiatu giżyckiego, gdzie przechowywany miał być tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Na miejscu, w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Po zważeniu okazało się, że łączna waga zabezpieczonego towaru to 176 kg. Śledczy ustalili, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę blisko 190 tys. zł.
Nielegalny towar zatrzymano do dalszego postępowania.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3 lub obu tym karom łącznie.

KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5