Nad ranem jechał pod prąd i na "gazie"

2019-10-15 08:41:46 (ost. akt: 2019-10-15 08:47:50)
Kolejnych nietrzeźwych kierowców zatrzymali na drodze giżyccy policjanci.
12 października 2019 r., we wczesnych godzinach porannych w Giżycku na ul. Okrzei do kontroli drogowej został zatrzymany kierujący Oplem Corsa, który nie zastosował się do znaku drogowego B-2. Policjanci zbadali stan trzeźwości 21 – latka. W wyniku przeprowadzonego badania okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych na al. 1 Maja w Giżycku funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. 60-latek poddany badaniu na zawartość alkoholu wydmuchał pół promila. W konsekwencji, że mężczyzna ten dopuścił się wykroczenia prowadzenia pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami, a motorower został odholowany na policyjny parking.

Również 12 października po godzinie 21 w Wilkasach świadkowie zdarzenia zauważyli jak na stację paliw Lotos wjeżdża Seat Ibiza, który uderza w stojący kompresor, a następnie próbuje odjechać. Po jego zatrzymaniu wyczuli od kierującego alkohol, uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali na miejsce policję. Okazało się, że kierowca ma ponad 2 promile stężenia alkoholu w organizmie.

Za powyższe zdarzenia dwóm weekendowym kierowcom grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów nawet na kilka lat oraz wysokie grzywny w drodze postępowania sądowego. Zaś motorowerzyście za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat oraz kara grzywny.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5