Weekend na drogach nie był bezpieczny

2019-10-07 10:48:24 (ost. akt: 2019-10-07 10:55:29)
Na trasie Lipowy Dwór-Czyprki (gm. Miłki) doszło do zderzenia fiata z citroenem, który w efekcie dachował

Na trasie Lipowy Dwór-Czyprki (gm. Miłki) doszło do zderzenia fiata z citroenem, który w efekcie dachował

Autor zdjęcia: OSP Miłki

Giżyccy policjanci podczas minionego weekendu pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych oraz zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym, stracili prawo jazdy na trzy miesiące.
Do pierwszego zdarzenia doszło w Skopie (gm. Ryn). Tam kierowca osobowego audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, przyczyną była nadmierna prędkość. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce na trasie Lipowy Dwór-Czyprki (gm. Miłki), gdzie doszło do zderzenia fiata z citroenem, który w efekcie dachował. Kierowcy byli trzeźwi, na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca ukarany mandatem karnym.

Natomiast poważne obrażenia w wyniku zdarzenia drogowego poniosła 64-letnia kobieta, która podróżowała z kierowcą skody. Zdarzenie miało miejsce na trasie Szymonka-Bogaczewo (gm. Ryn). Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca uderzył w drzewo. Kobieta została przetransportowana do szpitala w Giżycku z obrażeniami klatki piersiowej, kręgosłupa. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że uszkodzone są również inne organy. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Lekkomyślnością na drodze wykazali się kierowcy, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Na tzw. „pięćdziesiątce” jechali z prędkością ponad 100 km/h. Kierowca Yamahy został zatrzymany do kontroli w m. Gawilki Wielkie gm. Wydminy na liczniku miał 109 km/h, natomiast kierowca BMW pędził z prędkością 105 km/h przez m. Konopki Wielkie (gm. Miłki). Obaj stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy, również zostali ukarani mandatem karnym w wysokości po 400 złotych i zostały nałożone punkty karne.

Źródło: KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5