Sulimy: Przegląd Klaczy Ras Zimnokrwistych

2019-09-05 09:54:16 (ost. akt: 2019-09-10 11:14:54)   Artykuł sponsorowany
Zapraszamy na imprezę do Sulim (gmina Giżycko) w niedzielę 15 września. Początek o godz. 12.
Będzie oczywiście przegląd klaczy, nagrody, pokazy kaskaderskie, wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko: przejażdżki bryczką, pokazy kowalstwa artystycznego, bezpłatny plac zabaw, stoiska gastronomiczne.

Konie zimnokrwiste to - jak podaje wikipedia.pl - konie silne i masywne, odróżniające się od gorącokrwistych temperamentem i budową. Są zazwyczaj spokojniejsze, mniej ruchliwe i potężniejsze. Są to konie robocze, używane między innymi do prac rolniczych i transportowych, jako konie pociągowe. Zazwyczaj pracują w stępie.

Konie zimnokrwiste hoduje się bez udziału krwi koni gorącokrwistych lub z bardzo małym jej udziałem. Najbardziej znane rasy koni zimnokrwistych to: shire, perszeron, koń belgijski, koń ardeński.

Konie zimnokrwiste pochodzą od konia leśnego z Europy Północnej – zwierzęcia o potężnej budowie, grubej sierści i powolnych chodach. Koń ten przeżył epokę lodową i został udomowiony około 3000 lat temu. W średniowieczu konie te służyły jako wierzchowce ciężkozbrojnych rycerzy; z biegiem czasu zapoczątkowały rozwój współczesnego konia pociągowego w Europie.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5