Kierowca zachowywał się dziwnie. Nic dziwnego, miał 3 promile...

2019-08-30 12:46:28 (ost. akt: 2019-08-30 12:50:24)
Wydmińscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który mając ponad 3 promile alkoholu wsiadł za kierownicę Toyoty. 57-latek jeździł po terenie gminy Wydminy, stwarzając poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Na niewłaściwe zachowanie pijanego kierowcy zareagował świadek, który powiadomił policję.
29 sierpnia około godz: 15:00 dyżurny giżyckiej komendy skierował patrol policji na interwencję do miejscowości Talki (gm. Wydminy, gdzie miał jeździć Toyotą pijany kierowca. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, kierowcy już nie było.

Z przekazanych informacji wynikało, że kierowca wjeżdżając na jedną z posesji zachowywał się dziwnie, gasł mu samochód, kierowca uderzył autem w ogrodzenie, a w tym czasie na podwórku bawiły się dzieci, które uciekły przed jadącym autem. Kierowca wysiadł z samochodu, chwiał się na nogach i niewyraźnie mówił. Po chwili mężczyzna wsiadł do auta, zawrócił uszkadzając metalowy słupek i wyjechał z posesji.

Funkcjonariusze "opatrolowali" miejscowość, jednak kierowcy na tym terenie nie było. Kiedy pojechali do jego miejsca zamieszkania, wskazany mężczyzna i jego samochód stał przed domem. Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu, chwiał się na nogach i niewyraźnie mówił. 57-latek został zatrzymany i dowieziony do giżyckiej komendy, gdzie zostało przeprowadzone badanie na stan trzeźwości. Okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu.

57-latek odpowie za swoje zachowanie, w tym za jazdę w stanie nietrzeźwości.

KPP Giżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5