Matka z synem kradli, bo... lubią pamiątki

2019-08-13 11:17:57 (ost. akt: 2019-08-13 11:21:03)
Odzyskane pamiątki, skradzione z jednego ze stosik przy ul. Nadbrzeżnej w Giżycku

Odzyskane pamiątki, skradzione z jednego ze stosik przy ul. Nadbrzeżnej w Giżycku

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Giżyccy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież pamiątek i odzieży z jednego ze stoisk handlowych usytuowanych w Giżycku na ulicy Nadbrzeżnej. Pokrzywdzony straty wycenił na łączną kwotę ponad trzech tysięcy złotych.
Zatrzymani to matka z synem, mieszkańcy Giżycka. Usłyszeli już zarzuty kradzieży.
Do pierwszej kradzieży pamiątek z jednego ze stoisk handlowych w Giżycku doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia. Pokrzywdzony zgłosił wtedy sprawę policjantom, a straty wycenił na kwotę ponad dwóch tysięcy złotych.

Od tego momentu właściciel bacznie przyglądał się swojemu stanowisku. Kiedy w miniony czwartek 8 sierpnia wieczorem przyjechał w to miejsce, zauważył, że folia zabezpieczająca namiot jest zerwana, a z wnętrza wychodzą dwie osoby - kobieta i mężczyzna. Osoby te miały przy sobie plecaki i ruszyły w kierunku centrum miasta. O całym zdarzeniu pokrzywdzony powiadomił policjantów, a sam poszedł za nimi. Na jednej z ulic zgubił śledzoną parę.

Na miejsce dojechał policyjny patrol. Po sprawdzeniu okolicznego terenu funkcjonariusze zauważyli dwie osoby odpowiadające rysopisowi, które na widok funkcjonariuszy zaczęły przyśpieszać kroku. Po zatrzymaniu kobieta i mężczyzna tłumaczyli, że są rodziną i wracają ze spaceru, że byli nad kanałem Łuczańskim i siedzieli na ławce oraz nic im nie wiadomo na temat skradzionych rzeczy z namiotu.

Po przeszukaniu osób i ich bagażu policjanci ujawnili przedmioty pochodzące z kradzieży. W plecakach były pamiątki ze stoiska. Pokrzywdzony rozpoznał swoje przedmioty m.in. kubki, magnesy, breloki oraz dzwonki z napisem Giżycko.

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Podczas przeszukania ich mieszkania policjanci ujawnili kolejne przedmioty, pamiątki należące do pokrzywdzonego, część z nich była już zniszczona, bądź uszkodzona. Pokrzywdzony straty wycenił na łączną kwotę ponad trzech tysięcy złotych.

75-letnia kobieta i jej 32-letni syn usłyszeli zarzuty kradzieży pamiątek i odzieży. Przyznali się do popełnionego czynu, a swoje zachowanie tłumaczyli tym, że lubią pamiątki.

Źródło: KPP Giżycko

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ..... #2776500 | 37.47.*.* 13 sie 2019 14:30

    Uwaga na tą kobiete z Gżycka mieszka na ulicy Wojska Polskiego ta kobieta nazywa sie Stoń Bożena Wyłudzia duze pieniadze i ona grozi jest mocno chora powina sie Leczyć w zakładzie zamknietym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!‼‼‼‼ ‼‼‼‼‼‼‼‼‼‼

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. !!!!! #2776496 | 37.47.*.* 13 sie 2019 14:23

    Uwaga

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5