Żabson podczas koncertu został powalony na ziemię przez ochroniarza

2019-07-21 20:44:56 (ost. akt: 2019-07-21 21:33:00)

Autor zdjęcia: facebook.com/

Podczas drugiego dnia Mazury Hip Hop Festiwal, w piątek 19 lipca doszło do incydentu pod sceną. Ochroniarze uniemożliwili jednemu z artystów wejście w tłum, brutalnie ściągając go z barierek i powalając na ziemię.
Tegoroczny Mazury Hip Hop Festiwal przeszedł już do historii. Będzie to edycja, która wielu osobom zapadnie w pamięci. Jednym z powodów "wyjątkowości" 18 edycji imprezy, będzie zajście, do którego doszło pod sceną.

Chodzi o koncert grupy Chillwagon. Żabson usiłował wskoczyć w tłum stając na barierkach oddzielających publiczność od sceny. Ochroniarze zareagowali błyskawicznie. Najpierw ściągnęli artystę, a następnie powalili go na ziemię. Po chwili Żabson wstał i poszedł za scenę. Koncert zespołu zakończył się przed czasem. Całe zajście zostało nagrane i szybko obiegło internet.

Do incydentu Żabson ustosunkował się w sobotni wieczór w mediach społecznościowych:
"Wkładam w koncerty dla Was całe serducho. Każdy kto był ten wie i nie muszę nic tłumaczyć, a tylko na Waszej opinii mi zależy moi kochani słuchacze.
W repertuarze mam wiele zabaw z tłumem - skakałem na ludzi ponad 150 razy i mimo, że wprowadziłem do polskiej rap gry kilka patentów, to nigdy nie stanowiły dla nikogo żadnego zagrożenia. Chcę w ten sposób budować poczucie wspólnoty z moim fanami, z którymi łączy mnie ta sama miłość do muzyki.
Tym bardziej boli mnie wczorajsza sytuacja, w której próbując po raz kolejny dać z siebie 200%, zostałem potraktowany tak jak to widać na filmikach. Przykro mi, że w naszym kraju dalej zdarzają się takie rzeczy i ludzie którzy reagują przemocą na coś czego nie rozumieją potrafią mieć tak duży wpływ na nasze życie.
Mam nadzieje, że każdy wybaczy nam wcześniejsze zejście ze sceny w Giżycku, ale w tamtym momencie uznałem to za najbardziej dyplomatyczne rozwiązanie. Szczerze mówiąc jestem z siebie dumny, że nie zrobiłem żadnej głupoty, której dzisiaj bym żałował tak jak sprawcy zajścia powinni żałować swojej.
Kocham Was, dzisiaj Baltic Games i jak na każdym moim koncercie kręcimy grube pogo skejciki!".


W związku z wydarzeniem organizatorzy MHHF wydali oświadczenie:
"Podczas drugiego dnia festiwalu 19 lipca 2019 roku doszło do bezpodstawnej agresji na artystę Żabsona ze strony ochrony. Przy próbie wejścia artysty w publiczność, co jest zwyczajem podczas koncertów hip-hopowych, ochroniarze zrzucili rapera z płotków i poturbowali go przy próbie obrony.
Jako organizatorzy festiwalu wyrażamy pełne poparcie dla zespołu Chillwagon oraz Żabsona.
PROTESTUJEMY przeciw aktom przemocy ze strony osób mających za zadanie ochronę zarówno artystów jak i publiczności. W przypadku skierowania sprawy na drogę sądową staniemy po stronie ARTYSTÓW.
ORGANIZATORZY Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko".

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kancyp #2820278 | 37.30.*.* 18 lis 2019 08:39

  A ktoś się wybiera na któryś z tych koncertów - goingapp.pl/polecamy/zabson-internazioma l-tour ? Jeśli tak, to gdzie zamierzacie być? W Opolu kogoś spotkam? Ogólnie pod względem umiejętności zrobienia klimatu gość jest jedyny w swoim rodzaju, chociaż na pewno trochę aż za bardzo zakręcony ;-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. randomita #2778395 | 89.64.*.* 18 sie 2019 16:50

  Każdy kto ma cokolwiek wspólnego z ochroną wie że przy takich imprezach jest coś takiego jak plan ochrony. W planie grubsza przewiduje się problemy i przedstawia ich rozwiązania. Ziomek pchał się w tłum stwarzając problemową sytuację (bo jak niby mieli by go ochroniarze z tłumu wydostać w razie "problemu"). Artysta wiadomo beztrosko się bawił osrał plan ochrony, nie myśląc że ochrona w razie "problemu" ma kryminał. A na dodatek ten tekst przykro mi że w naszym kraju ludzie reagują przemocą... a kto pchał sie 3 razy na płot pomimo że ochrona go zdejmowała i ruszył z łapami pierwszy.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. ochraniacz #2765784 | 89.229.*.* 22 lip 2019 15:07

  W tym przypadku to ochrona została zniesławiona przez organizatora. Firma powinna podać organizatora do sądu, no chyba że wskakiwanie GWIAZDY w publiczność było reżyserowane I ochrona wydała zgodę na taką okoliczność .

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz

 4. Trofeum #2765592 | 83.137.*.* 22 lip 2019 09:11

  Pod wideo z tego zdarzenia całkowicie inne opinie. Znowu Rosjanie na usługach niemieckiej gazety olsztyńskiej się zebrali

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Ebebe #2765511 | 80.131.*.* 22 lip 2019 06:06

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Nie ma co się dziwić jak zatrudniają ochroniarzy 18 latków i poniżej również:)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5