Pomóżmy naszym żeglarzom spełnić marzenia!

2019-05-31 13:00:00 (ost. akt: 2019-05-31 11:35:51)
Patryk Chełkowski i Mateusz Gigielewicz

Patryk Chełkowski i Mateusz Gigielewicz

Autor zdjęcia: Arch. Facebook Giżyckiej Grupy Regatowej

Zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej: Patryk Chełkowski i Mateusz Gigielewicz wywalczyli prawo startu w Mistrzostwach Świata w klasie Optimist, które odbędą się na Karaibach.
W maju zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej: Patryk Chełkowski i Mateusz Gigielewicz wywalczyli prawo startu w Mistrzostwach Świata w klasie Optimist, które odbędą się przy odległej karaibskiej wyspie Antigua w dniach 6-16 lipca 2019 r. Koszt udziału każdego z zawodników w tej mistrzowskiej imprezie to 15.000 zł - pomóżmy młodym żeglarzom spełnić marzenia!


Trzynastoletni Patryk Chełkowski i czternastoletni Mateusz Gigielewicz to wyjątkowo zdolni i utytułowani zawodnicy uczniowskiego klubu sportowego Giżycka Grupa Regatowa. Na co dzień trenują na jeziorze Niegocin w Giżycku pod opieką trenera Bogdana Dziekańskiego — informuje Giżycka Grupa Regatowa.

Mimo bardzo młodego wieku obaj mają już ogromne żeglarskie doświadczenie. Zimą latają również w bojerowej klasie ICE-Optimist.
Mateusz Gigielewicz jest w tej klasie aktualnym Wicemistrzem Europy i brązowym medalistą Mistrzostw Świata oraz dwukrotnym Mistrzem Polski (z 2018 i 2019 roku).

Patryk Chełkowski już w wieku ośmiu lat wygrał swoje pierwsze w życiu regaty w klasie Optimist, tylko w ubiegłym sezonie zwyciężył w takich imprezach jak Puchar Opti w Gdyni, Nauticus Cup w Olsztynie, Śląski Puchar Optimista w Goczałkowicach, a w Pucharze KS Zatoka Puck wywalczył srebro.


Chłopcy są też Mistrzami Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 9 - Mateusz zwyciężył w tych mistrzostwach w roku 2014 a Patryk w 2015! A już w kolejnym, 2016 roku dziesięcioletni Patryk został Mistrzem Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 11!

Niestety - w klasie Optimist, co do zasady, wyjazd na MŚ nie podlega dofinansowaniu przez związek sportowy czy stowarzyszenie klasy żeglarskiej. Teraz tylko od nas, dorosłych, zależy czy Patryk i Mati wystartują w Mistrzostwach Świata w klasie Optimist na Karaibach. Sami przecież zrobili już wszystko co do nich należało - wywalczyli kwalifikacje! — czytamy na Facebooku GGR.

Tam też znajdziecie link do strony http://zrzutka.pl/c4vy8u/, gdzie można wspomóc finansowo wyjazd chłopców na Mistrzostwa Świata.

Fot. Facebook GGR

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ik. #2741092 | 95.208.*.* 31 maj 2019 23:09

  Zamozni i niezamozni ludzie dobrej woli- dorzucmy chocby po pare zl.- ci wspaniali chlopcy to nasza duma i chluba ! Zeglarstwo to przeciez nasza gizycka wizytowka ! Ciagle narzeka sie ,ze dzisiejsza mlodziez jest wygodna ,leniwa i roszczeniowa-a ci chlopcy cale lata trenowali ,pracowali nad soba ,maja wspaniale ambicje . Zasluguja na nasze wsparcie i zyczliwosc !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. abc #2741059 | 89.229.*.* 31 maj 2019 21:24

   30000 lepiej pomóc osobom w potrzebie

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5