Policjanci w szkole przypominają o bezpieczeństwie

2018-11-28 13:57:00 (ost. akt: 2018-11-28 13:58:20)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Rozpoczęcie edukacji to duże przeżycie nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Mali uczniowie mierzą się z nieznanym – stawiają pierwsze kroki ku dorosłości – w przenośni i dosłownie. Aby droga do szkoły była bezpieczna i przyjazna dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku kontynuują działania edukacyjne.
Od wrześniu br. dzielnicowi odwiedzają uczniów klas I-III w szkołach podstawowych na terenie powiatu giżyckiego. W trakcie spotkań funkcjonariusze omawiają z dziećmi podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem pieszych na drodze. Uczą przepisów i omawiają podstawowe zagrożenia występujące na drogach dotyczące w szczególności pieszych. Przypominają jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i poruszać się po drodze.

Stróże prawa uświadamiają najmłodszym jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Policjanci zwracają się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczą w spotkaniach zadając wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazują się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

KPP Giżycko

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pop #2634267 | 89.229.*.* 29 lis 2018 22:30

    NA WEJŚCIE DO OBIEKTÓW NALEŻĄCYCH DO : AKADEMIKÓW , SZKÓŁ , PRZEDSZKOLI NALEZY MIEĆ ZGODĘ .CIEKAWA CZY TAKA BYŁA

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5