Studenci zainaugurowali 9. rok akademicki w GUTW

2018-10-01 13:17:46 (ost. akt: 2018-10-01 12:26:40)

Autor zdjęcia: Z.O.

W poniedziałek 1 października odbyła się inauguracja roku akademickiego Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku.
Podczas uroczystości powitano studentów oraz grono wykładowców, został również przedstawiony terminarz zajęć i plan wykładów.


Od dwóch lat w GUTW jest ok 340 studentów.
— W każdym semestrze dochodzi ok. 30 nowych osób, część bierze „urlop dziekański” — czyli robi przerwę w nauce z powodów zdrowotnych lub innych— informuje Ewa Ostrowska, dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, które kieruje uniwersytetem.

Uniwersytet umożliwia dokształcanie i rozwój zainteresowań wszystkim mieszkańcom Giżycka w wieku 50 +, nieczynnym zawodowo, niezależnie od dotychczasowego wykształcenia. Warto spieszyć do wstąpienia w grono studentów, zapisy trwają do piątku 5 października w Klubie Seniora (przy ul. Królowej Jadwigi). Wcześniej jednak w urzędzie (CPUiIS pokój 4) należy pobrać fakturę i opłacić symboliczne czesne w kwocie 40 zł za semestr. Zajęcia rozpoczną się 22 października.


Oferta dla studentów jest niezwykle bogata. Zajęcia organizowane są w ramach ogólnych wykładów – organizowanych raz na dwa tygodnie i kół zainteresowań. Tych ostatnich jest tak dużo, że pilny student może spędzić na uczelni czas praktycznie od poniedziałku do piątku od rana do późnego popołudnia. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie — zajęć jest ok. 40. Wśród nich znajdują się: sportowe, hobbystyczne, naukowe, artystyczne, lektoraty i zajęcia rozwijające pasję. Wymieniając po kolei: zajęcia komputerowe, językowe – angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, włoski, turystyka, nordic walking, boccia, gimnastyka z elementami aikido, taniec towarzyski, latino solo, rytmika, chór, piosenka biesiadna, literatura i film, sekcja szachowa i brydż, fotografia, sztuki piękne, rękodzieło, trzy sekcje teatralne (Formacja Teatralna na Luzie, sekcja etyki, Scena Słowa), pływanie, joga, salonik polityczny, gimnastyka umysłu i psychologia, sekcja rowerowa. Przez cały rok organizowane są także wycieczki, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, imprezy integracyjne.

— Szczególnie lubiane przez naszych studentów są zajęcia sportowe, czyli gimnastyka pływalnia, aikido— zdradza Ewa Ostrowska.— Seniorzy lubią tez warsztaty komputerowe, na które wciąż jest zapotrzebowanie.

— W tym roku ofertę poszerzamy o warsztaty ekologiczne— mówi Ewa Ostrowska, dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.—Nawiązaliśmy w tym celu współprace z Mazurskim Związkiem Międzygminnym Gospodarka Odpadami.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5