Powiatowe święto plonów w Kruklankach

2018-09-08 21:54:54(ost. akt: 2018-09-08 22:17:19)
Dożynkowe obrzędy w Kruklankach

Dożynkowe obrzędy w Kruklankach

Autor zdjęcia: Z.O.

Gmina Kruklanki zaprosiła w tym roku rolników z całego powiatu do wspólnego świętowania dożynek. Impreza odbyła się 8 września przy Gminnym Ośrodku Kultury.
Gospodarz dożynek wójt gminy Kruklanki Bartłomiej Kłoczko odebrał symboliczny bochen chleba z rąk starostów i podzielił się nim z zebranymi.

Podczas przemówienia wójt dziękował rolnikom za ich ciężką pracę. Przypomniał również, że po trudach na roli przyszedł czas na wytchnienie, odpoczynek i wspólną zabawę.

— To dzięki Wam co roku mamy chleb— podkreśliła Monika- Łępicka- Gij, Przewodnicząca Rady Powiatu.

Po obrzędach i oficjalnych przemówieniach scena należała do artystów. Wystąpił m.in. miejscowy zespół Mżawka, dziecięcy zespół białoruski z Białegostoku "Podlaski Wianek", Reczańka z Zabłudowa, Shamrock z Suwałk oraz Turnioki.

Dożynkom towarzyszyła także prezentacja maszyn rolniczych oraz imponujących stoisk okolicznych sołectw.

Pogoda próbowała pokrzyżować plany organizatorom wydarzenia i choć padający przez kilkanaście minut deszcz faktycznie wygonił część publiczność, to wszyscy wraz z wychodzącym zza chmur słońcem szybko powrócili na plac, by oddać się wspólnej zabawie.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5