62-latek znęcał się nad rodziną, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych

2018-07-16 11:02:13 (ost. akt: 2018-07-16 11:05:26)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali 62-letniego Jana K. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora rejonowego w Giżycku.
Ten postanowił zastosować wobec mężczyzny policyjny dozór, oraz nakazał mu niezwłoczne opuszczenie miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Zgłaszający interwencję oraz sprawca byli znani miejscowym funkcjonariuszom. W ich domu niejednokrotnie dochodziło do aktów przemocy psychicznej i fizycznej. 62-latek od stycznia 2017 roku nie szczędził swojej rodzinie nie tylko słów obelżywych, lecz groził pozbawieniem życia, niszczył mienie. Wielokrotnie słowa przeradzały się w czyny, wówczas sprawca przemocy w rodzinie, będąc pod wpływem alkoholu, szarpał, bił po głowie i wykręcał ręce.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze złożyli w prokuraturze rejonowej w Giżycku. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru, oraz nakazał natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania i zakazał zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Torturowac go #2537288 | 84.62.*.* 16 lip 2018 12:41

    To jest niedorajda zyciowy, ktory swoja niemoc wyladowuje na slabszych. Nalezy go zmusic aby samobojstwo popelnil.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5