Kreatywność giżyckiej drużyny zachwyciła Polskę

2018-04-05 13:00:00(ost. akt: 2018-04-05 13:33:50)

Autor zdjęcia: Arch. Joanna Kempa

Drużyna OlafiOne wywalczyła złoty medal na XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu. Jest to dwunasty tytuł Mistrzów Polski wywalczony przez drużynę, której trenerem jest Joanna Kempa.
Siedmioosobowa grupa dzieci od 11 do 13 lat powstała przy Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

Olimpiada jest corocznym świętem kreatywności podsumowującym ponad pół roku ciężkiej pracy dzieci i młodzieży z całej Polski nad jednym z sześciu wyzwań głównych. Przez trzy dni, od 11 do 13 marca, swoje wyzwania zaprezentowało 265 drużyn.

Drużyna OlafiOne wybrała wyzwanie naukowe. Jest to projekt, w którym młodzież zapoznała się z koncepcjami naukowymi wykorzystywanymi w działaniu atrakcji parków rozrywek, a następnie zręcznie wplotła je w starannie przygotowane ośmiominutowe przedstawienie.

Młodzież musiała zmierzyć się również z tzw. wyzwaniem „Na Już”, które jest zadaniem wcześniej uczestnikom nieznanym. W tym wyzwaniu zawodnicy muszą wykazać się doskonałą komunikacją w grupie, umiejętnością pracy pod presją czasu oraz twórczym podejściem do rozwiązywania problemów.
OlafiOne podbili serca ekspertów mnóstwem kreatywnych pomysłów, doskonałą współpracą w grupie oraz poczuciem humoru, które towarzyszyło im na każdym etapie prezentowania wyzwań.

Drużyna przekonała ekspertów, że drzemie w niej ogromny potencjał, dzięki czemu otrzymała przepustkę do reprezentowania naszego kraju na Światowych Finałach DI w Stanach Zjednoczonych. Jest to ogromny sukces drużyny. Młodzież brała udział w Olimpiadzie Destination Imagination po raz pierwszy i od razu wywalczyła pierwsze miejsce. Emocje towarzyszące ogłoszeniu wyników sprawiły, że popłynęły łzy radości, a uściskom i uśmiechom nie było końca.

Teraz czeka ich udział w Olimpiadzie Światowej, który na pewno będzie niezapomnianym doświadczeniem. Kolejne tygodnie miną drużynie na intensywnych przygotowaniach oraz próbach, ale przede wszystkim na organizacji wyjazdu do Knoxville, gdzie 23 maja rozpoczyna się Światowy Finał Olimpiady. Drużyna zbiera fundusze na podróż za ocean, które umożliwiłyby im zaprezentowanie swoich umiejętności na arenie międzynarodowej.

W skład drużyny OlafiOne wchodzą: Olaf Gradek, Alicja Bacewicz, Izabela Boć, Dominika Górka, Dominika Kaczmarek, Zuzanna Kowalewska i Zuzanna Kucharska. Trenerkami drużyny są Joanna Kempa i Natalia Rommel.

Joanna Kempa

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5