Tydzień projektów edukacyjnych w „Dwójce”

2018-02-19 09:40:29(ost. akt: 2018-02-19 09:41:15)

Autor zdjęcia: Agnieszka Krejczy

Przez kilka miesięcy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Giżycku przygotowywali się do publicznej prezentacji efektów swojej pracy. Wszystkie wystąpienia okazały się „strzałem w dziesiątkę”.
Czas przeznaczony na realizację projektów edukacyjnych dobiegł końca. Uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych dokonali wyboru tematów i swoich mentorów już na początku roku szkolnego. Przez kolejne miesiące, pod czujnym okiem opiekunów zbierali informacje, porządkowali materiały i zastanawiali się, jak najatrakcyjniej zaprezentować efekty swojej pracy. Wieloletnią tradycją „Dwójki” jest Tydzień Projektów, w trakcie którego uczniowie demonstrują rezultaty swojej pracy zespołowej przed rówieśnikami i komisją składającą się z nauczycieli.
Dla wielu z nich jest to pierwsza okazja do wystąpienia przed szerszą publicznością.

Największa liczba uczniów zainteresowała się tematami zaproponowanymi przez nauczycieli wychowania fizycznego, ale również biologia i geografia, historia, język angielski i zajęcia artystyczne, były popularne wśród gimnazjalistów. Z roku na rok prezentacje projektów edukacyjnych są coraz bardziej urozmaicone. Był turniej piłki nożnej dla klas I.

Okazało się, że niektórzy mają ogromne zadatki na animatorów sportu. Odbył się sąd nad ostatnim królem Stanisławem Augustem Poniatowskim. Uczniowie przebrani w prawdziwe togi sędziowskie bez zastanowienia wydali wyrok skazujący, a kat wyprowadził władcę z sali sądowej. Humorystyczny okazał się występ pod tytułem "W zdrowym ciele zdrowy duch". Każdy widz mógł znaleźć kilka ważnych rad dla siebie z zakresu zdrowego trybu życia.

Gimnazjaliści pokazali magiczne „dymy i wybuchy”, oczywiście wszystko było pod kontrolą. Inna grupa przekonała nas, jak smaczna jest ekologiczna żywność pozbawiona chemii. Prezentacja była połączona z degustacją domowych produktów: chleba , dżemu, kiełbasy i mleka „prosto od krowy”. Poznaliśmy również zdrowotne
i lecznicze właściwości ziół, a potem publiczność mogła sprawdzić swoje wiadomości w konkursie z nagrodami, były nimi oczywiście herbatki ziołowe. Jednym słowem - przyjemne z pożytecznym.

Tydzień Projektów za nami. Doświadczenie związane z realizacją projektu gimnazjalnego będzie jednym z najważniejszych wspomnień wyniesionych ze szkoły. Praca i czas poświęcone na przygotowanie finalnego efektu wielomiesięcznej pracy z pewnością zaprocentują w przyszłości. Nauczyliśmy się samodzielności, samodyscypliny i pracy zespołowej, cech bardzo ważnych
w dorosłym życiu.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku


Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5