"Dwójkowe kolędowanie” to już tradycja

2017-12-26 13:26:56(ost. akt: 2017-12-27 09:11:22)

Autor zdjęcia: Agnieszka Krejczy

Na ten moment uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z niecierpliwością czekali cały rok, bo któż nie lubi atmosfery Świąt Bożego Narodzenia i pieśni śpiewanych przy wigilijnym stole?
Grudniowa pogoda znowu zawiodła najmłodszych,. W „Dwójce” jesienną aurę i brak śniegu za oknem zrekompensowały piękne dekoracje, które tchnęły ducha świąt w szkolne klasy
i korytarze. Stojący w głównym holu kilkumetrowy świerk, podarunek od jednego z rodziców, wzbudzał zachwyt i wiele emocji nie tylko wśród dzieci. Nie było to jednak jedyne świąteczne drzewko.

W odezwie na konkurs ogłoszony przez Samorząd Uczniowski wszystkie klasy wykonały piękne choinki, które ozdobiły drzwi pracowni. Każda z nich była niepowtarzalna i własnoręcznie wykonana. Jury konkursowe nie miało łatwego zadania, ponieważ wszystkie prace zaskakiwały urodą, kreatywnością a niekiedy nowatorskim podejściem do tematu.

Po długich i burzliwych obradach, słodkie nagrody za najpiękniejsze choinki przyznano klasom IIb, IIId i III a.
Ostatniego dnia nauki w roku 2017 na chwilę porzuciliśmy nasze szkolne obowiązki dla pięknej polskiej tradycji wspólnego kolędowania. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy: uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Irena Kwiatkowska życzeniami wesołych, pogodnych, radosnych świąt i zaprosiła do wysłuchania koncertu starych i nowych kolęd. Swoje talenty wokalne i instrumentalne zaprezentowali sami uczniowie. Wystąpili najmłodsi: pierwszoklasiści i chórzystki z klasy IV oraz gimnazjaliści, prezentując aranżacje wyśpiewane i zagrane na flecie, pianinie, akordeonie, gitarze, a nawet ukulele.

Ośmieleni występami naszych koleżanek i kolegów, włączyliśmy się do chóru głosów wykonujących najpopularniejsze kolędy : „Przybieżeli do Betlejem” czy „Wśród nocnej ciszy” . Wspólne śpiewanie jest generalną próbą przed wigilijnym rodzinnym kolędowaniem. To nasza szkolna „Dwójkowa” tradycja, której towarzyszy niepowtarzalna atmosfera.


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mama i tata #2405262 | 83.9.*.* 28 gru 2017 05:53

    Piękna tradycja katolicka , o tak , tak jest poprawnie .

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5