Wolontariusze z "Dwójki" o wielkim sercu

2017-12-19 18:15:01(ost. akt: 2017-12-19 15:16:35)

Autor zdjęcia: Agnieszka Krejczy

Najmłodsi i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Giżycku połączyli swoje siły, aby udowodnić, że każdy potrafi pomagać.
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, którym chcemy dzielić się z innymi, chętniej i hojniej wspieramy liczne akcje charytatywne. Uczniowie „Dwójki” wiedzą, że warto pamiętać
o wszystkich potrzebujących pomocy przez cały rok. Każdy może zostać wolontariuszem, wystarczy włożyć w to, co się robi zaangażowanie i serce.

Już na początku 2017 roku Szkolne Koło Caritas działające w Gimnazjum nr 2 przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Makulatura na misję”. Gazety, zeszyty, stare zniszczone książki, ulotki, jednym słowem każdy niepotrzebny skrawek papieru był dosłownie na wagę złota, ponieważ mógł uratować ludzkie życie. W ten sposób wspomagaliśmy działania misjonarzy pracujących w Afryce, a tam potrzeby są ogromne, ponieważ brak podstawowych artykułów: żywności, leków, wody. Zaangażowanie uczniów oraz wyniki akcji przekroczyły najśmielsze oczekiwania samej koordynatorki, pani Małgorzaty Kozłowskiej.

Do końca października przekazaliśmy do punktu skupu prawie 2 tony makulatury, a fundusze uzyskane ze zbiórki i sprzedaży zostały niezwłocznie przesłane misjonarzowi pracującemu w Sudanie Południowym. Ksiądz Wojciech Pawłowski, którego wysiłki i poświęcenie w Afryce wspierają mieszkańcy Giżycka, osobiście podziękował uczniom „Dwójki” w trakcie krótkiego pobytu w naszym mieście.

Grudzień jest pracowitym miesiącem dla wszystkich ochotników, którzy pragną pomagać innym, jest też miesiącem, w którym ich bezinteresowna misja jest szczególnie doceniana. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony 5. grudnia, był doskonałą okazją do wręczenia nagród zwycięzcom oraz wyróżnionym w szkolnym konkursie „Człowiek człowiekowi… przyjacielem – wolontariusze świat czynią lepszym”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I i IV oraz gimnazjaliści, każdy miał szansę zaprezentować swój talent plastyczny lub literacki. Gościem specjalnym była patronująca całemu przedsięwzięciu pani Ewa Ostrowska – dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej oraz fundatorka pięknych nagród książkowych i rzeczowych dla zwycięzców.

Również najmłodsi uczniowie „Dwójki” mieli szansę poznać ideę bezinteresownego pomagania potrzebującym. Aż trzydziestu pierwszoklasistów wzięło udział w Konkursie Plastycznym „Wolontariat moimi oczami”, zorganizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej. Ich rysunki przedstawiały dzieci pomagające starszym osobom, ochotników biorących udział w akcjach charytatywnych czy dokarmiających bezdomne zwierzęta. Rosną nam przyszli wolontariusze! Już niedługo wezmą udział w świątecznej zbiórce żywności, tak jak ich starsi koledzy i koleżanki, którzy na początku grudnia zebrali ponad 800 kg produktów spożywczych dla najbiedniejszych rodzin podczas ogólnopolskiej akcji „Tak, pomagam”.

Bezinteresowność i zaangażowanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 zostały dostrzeżone i nagrodzone. Dziesięcioro z nich wzięło udział w Gali Wolontariatu Caritas w Ełku, w czasie której uhonorowano młodych ludzi wyróżniających się aktywnością i pracowitością w niesieniu pomocy potrzebującym. W gronie najlepszych znalazł się uczeń „Dwójki”, który otrzymał dyplom od prezydenta miasta Ełk za szczególne zaangażowanie i osiągnięcia w pracy wolontariusza.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Giżycku im. Chwały Oręża Polskiego


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2401379 | 5.172.*.* 20 gru 2017 02:27

    Brawo !!! Godna polecenia postawa młodych ludzi, brawo !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Buziaki dla Szwarc #2401338 | 84.184.*.* 19 gru 2017 22:30

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Pani Ewa, najlepsza radna!

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5