"Siódemka" zaangażowana w akcję „Szlachetna paczka”

2017-12-11 11:38:25(ost. akt: 2017-12-11 11:48:01)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku

Myśl o zaangażowaniu Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku w akcję „Szlachetna paczka” pojawiła się już w ubiegłym roku, musiała ona jednak dojrzeć do realizacji.
Pierwszym etapem było zgłoszenie pomysłu Pani Dyrektor, która przychylnie się do niego odniosła. Drugi etap - to zasięgnięcie opinii Rodziców. Na grudniowych spotkaniach wychowawcy klas spytali Rodziców o chęć zaangażowania się w tę niezwykłą akcję. Większość klas wraziła zgodę na udział i wsparcie „Szlachetnej Paczki”.

Z rodzin potrzebujących pomocy, opisanych na stronie internetowej „Szlachetnej Paczki”, została wybrana rodzina z okolic Giżycka, którą tworzy samotny ojciec z czwórką dzieci w wieku 16, 14, 13, 11 lat. Potrzebami pierwszego stopnia były materiały budowlane i drzwi do wydzielenia pokoju dla jedynej dziewczynki w rodzinie oraz ciepła odzież i buty dla młodszych chłopców. Dzięki zaangażowaniu wychowawców i uczniów (z 26 oddziałów klasowych) zaczęto sprawnie zbierać fundusze na zakup potrzebnych artykułów, a także przynosić artykuły spożywcze i chemiczne. „Centrum dowodzenia” znajdowało się u opiekunek Szkolnego Wolontariatu w świetlicy szkolnej.

Pani Łucja Magdziarz i pani Dorota Juschus skrupulatnie spisywały dary, które składały poszczególne klasy. Nauczyciele stworzyli oddzielny fundusz z przeznaczeniem na bon do sklepu sportowego dla starszych dzieci z wybranej rodziny. W zakupie talonów pomagała pani Urszula Reichert. Bardzo szybko okazało się, że możemy pomóc nie tylko w zakupie materiałów budowlanych i odzieży na zimę, ale także obdarować wybraną rodzinę rzeczami, które były ich marzeniem.

W piątek rano dzieci ze świetlicy posegregowały zebrane artykuły, a po południu wolontariusze z klas VI i VII spakowali 23 kartony darów. Dzięki pani Wandzie Doliasz można było szare pakunki ozdobić kolorowymi gwiazdkami, aby i na zewnątrz były piękne. Materiały budowlane dzięki uprzejmości właścicieli sklepu budowlanego Panów Żukowskich z ulicy Hetmańskiej zostały w sobotę rano dostarczone bezpośrednio do magazynu „Szlachetnej Paczki”. W przenoszeniu pozostałych ciężkich pakunków do samochodu pomagał pan Wojciech Magdziarz.

Zapakowane prezenty zostały zawiezione do magazynu w południe, było to możliwe dzięki uprzejmości pana Rafała Chełkowskiego, któremu towarzyszyła córka Kinga, uczennica klasy 2b naszej szkoły. Opiekunka rodziny Pani Dorota była zachwycona ilością podarunków i ich pięknym przygotowaniem. Otrzymaliśmy dyplom „Szlachetnej Paczki” i usłyszeliśmy wiele ciepłych słów podziękowań.

Mamy nadzieję, że nasza pomoc podniesie rodzinę na duchu i od tej pory będzie spotykać ją samo dobro.
Wszystkim za wszystko bardzo dziękuję!

Koordynator akcji na terenie szkoły Mariola Ch.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP7

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Barbara Es #2396319 | 89.229.*.* 12 gru 2017 12:47

  nie tylko ja mam krótkie nazwisko(Mariola Ch)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Olga #2395920 | 31.135.*.* 11 gru 2017 21:58

  Brawo!!

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Aaa #2395651 | 89.229.*.* 11 gru 2017 18:07

  Takie akcje pomagają konkretnym rodzinom i to jest ok.

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5