Mali patrioci śpiewali o Polsce

2017-11-19 09:03:46 (ost. akt: 2017-11-19 09:06:23)

Autor zdjęcia: Przedszkole "Bajka"

Już po raz czwarty odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej pod hasłem „Mały człowiek też patriota”, w którym udział wzięły 6-latki z giżyckich przedszkoli i szkół.
Honorowy patronat nad przeglądem objął jak co roku burmistrzm miasta – Wojciech Iwaszkiewicz. Wśród zaproszonych gości byli: starosta Wacław Strażewicz, dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Piotr Szulc, dyrektor GCK-u Marta Dąbrowska, kombatanci, dyrektorzy szkół i przedszkoli. Nie zabrakło również członków rodzin występujących na scenie dzieci.

Wszyscy zebrani na widowni zostali przywitani tańcem pt. „Flaga”, w wykonaniu dzieci z gr. „Pszczółki” pod kierunkiem pani Agnieszki Kazukiewicz. Podczas występów nie zabrakło takich utworów jak: „O mój rozmarynie”, „Maszerują strzelcy”, „Czerwone jabłuszko”, „Polska moja ojczyzna” itd. Gośćmi specjalnymi były uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr 1, które recytowały wiersze o tematyce patriotycznej.

Wszystkie występy były starannie przygotowane przez panie nauczycielki, każde zespół został nagrodzony statuetką, dyplomem oraz książkowymi i słodkimi upominkami.
IV Przegląd Piosenki Patriotycznej zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki: Dorota Bartłoczuk, Monika Borkowska i Anna Kukuła-Ogonowska.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PrzedszkoleBajkaGiżycko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5