Otrzęsiny klas pierwszych w ZSKŚiA

2017-10-11 13:23:31(ost. akt: 2017-10-11 13:24:49)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

6 października w ZSKŚiA w Giżycku odbyły się ,,Otrzęsiny klas pierwszych". W tym roku ich organizacją zajęła się klasa 2 TA, zwycięzca ubiegłorocznych zmagań „pasowania” na uczniów naszej szkoły.
Już przed wejściem na salę gimnastyczną pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z pierwszym zadaniem - na kolanach pokonać odległość do wyznaczonego miejsca. Następnie każda z klas zaprezentowała, oceniany przez jury, taniec powitalny.

Wiedzę dotyczącą znajomości naszej szkoły sprawdzili uczniowie w konkursie „ Balony pytań”. Zadaniem startujących w nim uczniów było przebicie balonu (a nie jest to wcale takie proste) i udzielenie odpowiedzi na znajdujące się w nim pytanie. Pośród kartek z pytaniami były również bonusy (+3 lub-3 punkty).

Siłę mięśni i odpowiednią technikę „koty” sprawdziły, przeciągając linę, a umiejętności artystyczne - wykonując rysunek wychowawcy.
Uczestnicy zabawy mogli również sprawdzić, który z chłopaków będzie przyszłym mistrzem wizażu, gdyż ich zadaniem było wykonanie makijażu koleżance z klasy.

Sporo emocji było przy wypiciu „mikstury-specyfiku”. Napój wyglądał może nieco dziwnie i pachniał wręcz „nieziemsko”, ale przy odgadywaniu składników okazało się, że to samo zdrowie, bo i sok z cytryny czuć było ,i kakao, sezam, kukurydza, pieprz…
Wybornie bawiliśmy się przy wielu jeszcze innych konkurencjach i dobrej muzyce.

Otrzęsiny zakończyły się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. W zmaganiach klas pierwszych zwyciężyła 1TŚB, której uczniowie pięknie przebrani byli za biedronki, zgodnie z wcześniej wylosowanym zadaniem.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości!

Klasa 2 TA z wychowawczynią


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5