Programowanie w "Siódemce"

2017-10-05 14:16:39(ost. akt: 2017-10-05 14:17:18)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku

Po raz kolejny Ozobot zagościł w giżyckiej "Siódemce".
Po raz kolejny Ozobot zagościł w giżyckiej "Siódemce". Tym razem dzieci z Vc pracowały z robotem na lekcji matematyki u pani Joanny Danielczyk. Tajniki pracy dzieci zgłębiały pod kierunkiem konsultanta pana Mateusza Koman z firmy EduSense.

Uczniowie pracowali w grupach dwuosobowych. Rysowały trasy zgodnie z kodem, tak kierując robotem, by dotarł do celu. Jednym z zadań było przećwiczenie tabliczki mnożenia w czasie zaprogramowanym dla Ozobota.

Ćwiczenia wymagały cierpliwości i staranności, źle narysowane kody nie były czytane poprawnie przez robota. Wszyscy pracowali wytrwale, każdy chciał zobaczyć efekt swojej pracy. Na koniec każdy dostał pamiątkowy dyplom za osiągnięcie wspaniałych wyników w programowaniu robotów. Dzieci ćwiczyły z dużym zaangażowaniem, nie zwracając uwagi, że już koniec lekcji…

Korzyści dla dzieci z pracy z Ozobtem: dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów, są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach z nauki programowania dla dzieci.

SP 7 Giżycko


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP7

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5