Dlaczego nie mogę schudnąć?

2018-03-08 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-08 13:41:33)

Autor zdjęcia: Pixabay

Nie widzisz efektów diety i zastanawiasz się jaka jest tego przyczyna? Zobaczcie, co radzi ekspertka od zdrowego żywienia – dietetyk Angelika Kowalewska.
Na co zwrócić uwagę:
• Wcale nie spalamy tak wiele kalorii, jak nam się wydaje. W internecie znajdziecie wiele różnych kalkulatorów wysiłku fizycznego, należy podać swoją wagę, czas przeznaczony na uprawianie uczciwie bez naciagania i rodzaj aktywności fizycznej w odpowiednie pola. Uzyskasz informację ile kalorii zostało spalonych przez Twój organizm w czasie wybranej z aktywności.
• Pamiętaj o tym, że warunki otoczenia (takie jak wiatr i temperatura) oraz cechy organizmu mogą nieco zmienić rzeczywisty wynik.
• Nasza dieta pozostawia wiele do życzenia - jemy za dużo i niezdrowo (kalorie to nie wszystko!), odpowiednia ilość makro i mikro składników jest szalenie ważna!
• Podjadamy i nawet tego nie zauważamy: garść orzechów, 3 cukierki, kilka chipsów, banan, jablko, kolejny talerz zupy, kawalek kurczaka, szklanka soku nazbierałoby się sporo kalorii. Uważaj na pokusy!
• Jemy za mało (!)
• Śpimy mniej niż 5 godzin – owszem organizm ma możliwość regeneracji i nadrabiania snu, jeśli masz możliwość odespania w weekend czy inne dni, świetnie, zrób to!
• Mamy stresujący okres w życiu, niestety wysoki poziom kortyzolu – hormonu stresu może być bardzo kłopotliwy przy redukcji
• Pijemy często alkohol. Tak kochani każda lampka, kufel, kieliszek to puste kalorie i to bardzo wysoka kaloryczność
• Trenujemy za dużo lub za mało. Bez frustracji, poproście trenera o rozsądny plan treningowy, albo słuchajcie swojego organizmu. Jeśli coś cie boli nie przeginaj! Zmień trening, proporcje, czas, ilość treningów w tygodniu.

Co zrobić?
Przede wszystkim na spokojnie przeanalizuj sytuację. Przez tydzień prowadź dzienniczek żywieniowy - zobacz, ile jesz i co jesz. Stres, brak snu, alkohol - to też ma ogromny wpływ na nasze rezultaty. Sposoby na stres, eliminacja alkoholu, zwiększenie ilości snu, to na pewno możesz zrobić! Joga, oddychanie, aktywność fizyczna pomaga nowelizacji stresu i ułatwia zasypianie, odstaw alkohol, a poprawi się nie tylko wskazówka na wadze. Czasami brak efektów wynika z naszej choroby. Badajmy się regularnie co pół roku! I najważniejsze: bardziej od wagi, patrzymy na wymiary. Waga, zwłaszcza u kobiet, nie jest najlepszym wyznacznikiem efektów!


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. odchudzony #2795252 | 79.124.*.* 24 wrz 2019 17:25

    jeżeli ktoś chce schudnąć to powinien zastosować dietę pod nazwą ; M Ż czyli mniej żreć , efekt takiej diety murowany

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5