Integracyjne półkolonie "Niezwykłe wakacje"

2017-07-17 09:51:51(ost. akt: 2017-07-17 09:55:55)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Stowarzyszenie "Podaruj dziecku radość" po raz kolejny zorganizowało dzieciom "Niezwykłe wakacje".
Zaraz po zakończeniu roku szkolnego, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy Zespole szkół nr 1 w Giżycku zorganizowało dzieciom z giżyckich szkół Integracyjne półkolonie „Niezwykłe wakacje”. Pogoda tego lata też niezwykła - sporo deszczu, za mało słońca, ale pomimo tego nasi uczestnicy nie nudzili się. Pierwsze wakacyjne dni spędzili w Mazurolandii, w Parczu pod Kętrzynem, podziwiając park miniatur, muzeum militariów, grodzisko rycerskie, chaty regionalne, próbując swoich sił w strzelaniu z łuku oraz bawiąc się na dmuchańcach i placu zabaw. Starsi uczestnicy zwiedzili też pobliską siedzibę Hitlera w Gierłoży. Niezwykłą atrakcją dla dzieci była przejażdżka kolejką wąskotorową z Ełku do Sypitek i z powrotem.

Kiedy pogoda płatała figla, koloniści poprawiali sobie humory oglądając film 3d „ Gru, Dru i Minionki” w Suwałkach, bawiąc się w Bajkolandii, w kręgielni oraz korzystając z kąpieli w Parku Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.
W piękną słoneczną pogodę dzieci zwiedzały Motylarnię i ogrody pokazowe w Marcinkowie koło Mrągowa. W Mrągowie zaś uczestnicy półkolonii odwiedzili Muzeum Sprzętu Wojskowego, gdzie poznali historię starych pojazdów, nie tylko wojskowych. Mieli okazję odbyć niezwykłą przejażdżkę pojazdem opancerzonym Skot- to były emocje!
Po nich tylko pyszne lody i ciasto w Cudo Caffe w Mrągowie.
Słoneczna pogoda pozwoliła też uczestnikom półkolonii na spacer po Giżycku, szlakiem naszych zabytków, rejs niezwykłym statkiem Dźwina po Niegocinie oraz na mecze piłki nożnej na szkolnym boisku.
Największą i niezwykłą atrakcją dla uczestników półkolonii była zielona szkoła w niezwykłym miejscu - Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO w Butrynach . Tam niezwykłe atrakcje dla dzieci, niezwykła gościnność i opieka instruktorów, a w szczególnie naszego opiekuna pana Włodka.

Nocleg w wojskowych namiotach, na kanadyjkach – to nie lada wyzwanie, któremu sprostali wszyscy uczestnicy półkolonii, pomimo nocnej burzy. Ale zawsze po burzy nadchodzi słońce, więc dzieci mogły korzystać z niezwykłych atrakcji BARTBO takich jak: jazda na segwey’u , zabawy na dmuchawcach, zabawach z wielką piłką oraz innych atrakcjach Parku Rozrywki Aktywnej. Najodważniejsi koloniści (a było ich wielu) zmierzyli się z trasami parku linowego, oczywiście pod okiem instruktorów. Na koniec dnia wspólne ognisko, grill, pieczenie kiełbas, wspólna zabawa.

Codziennie podczas półkolonii, były też pyszne śniadanka ( szwedzki stół) oraz obiadki przygotowywane przez szkolne panie kucharki.
A w wolnej chwili dzieci wykonywały prace plastyczne na ogłoszone konkursy: „Zabytki Mazur", "Bezpieczne Mazury latem" i " Stop uzależnieniom". Za piękne prace autorzy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów. Każdy uczestnik tego wypoczynku dostał różne gadżety, pozyskane od sponsorów lub instytucji. Tyle atrakcji w czasie półkolonii odbyło się dzięki ludziom dobrej woli, darowiznom oraz darczyńcom indywidualnym. Organizację półkolonii wsparli też: Kuratorium Oświaty w Olsztynie i Urząd Miejski w Giżycku.
Niezwykłe wakacje za nami, ale wakacje trwają nadal, niech będą dla was dzieciaki w dalszym ciągu niezwykłe!

Stowarzyszenie „Podaruj dziecku radość” ( AT)


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Anna2

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5