Gala Laureatów w Gimnazjum nr 1

2017-06-25 18:58:57(ost. akt: 2017-06-25 19:01:40)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Giżycku

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Giżycku w roku 2017 osiągnęło pełnoletniość, istnieje od 18 lat. Od kilku lat szkoła świętuje sukcesy uczniów, a zatem także nauczycieli i rodziców podczas wieńczącej całoroczną pracę Gali Laureatów.
Tegoroczna Gala odbyła się w giżyckiej Ekomarinie. Ponownie frekwencja dopisała. Bardzo nas cieszy, że uczniowie, ich rodzice, zaproszeni goście, a nawet absolwenci chcą z nami cieszyć się z sukcesów naszych uczniów. W tym roku towarzyszyli nam podczas tego święta: burmistrz Giżycka p. Wojciech Karol Iwaszkiewicz oraz jego zastępca p. Roman Łożyński, wicestarosta powiatu p. Mirosław Drzażdżewski, a także dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkól i Przedszkoli p. Piotr Szulc, przedstawicielka Biura Promocji i Polityki Społecznej w UM Giżycko p. Katarzyna Karolska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji p. Marian Mieńko, przedstawiciela Nadleśnictwa Giżycko p. Waldemara Stelmasiewicza, prezes Fundacji Wielkich Jezior Mazurskich p. Jolanta Piotrowska, przedstawiciel Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej p. Hanna Zawalich, dyrektor Aresztu Śledczego p. Waldemar Plaga oraz przedstwicielka Straży Miejskiej p. Natalia Paszkiewicz. Obecni byli także przedstawicielka Rady Rodziców p. Ewa Ostrowska oraz p. Krzysztof Cituk, a także przedstawiciel Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 6.

Punktualnie o godz. 17.00 dźwięk dzwonu rozpoczął Galę i na salę wmaszerował pochód złożony z uczniów przypominających najważniejsze szkolne przedsięwzięcia i symbolizujący zależność pomiędzy uczeniem się i działaniem. Mogliśmy zobaczyć naszych zdolnych sportowców, grupę chemików, matematyków z różnych epok, językowców wprost z Dzikiego Zachodu, dziewczęta uprawiające gimnastykę artystyczną oraz młodych aktorów, po czym wszyscy zgromadzeni wysłuchali wiersza autorstwa uczennicy klasy III a Martyny Musiał.

Galę otworzyła Pani Dyrektor Mariola Ostrowska, która wyraziła dumę z osiągnięć uczniów naszej szkoły i pogratulowała im, ich rodzicom oraz nauczycielom wszystkich spektakularnych sukcesów. W uroczysty nastrój wprowadził nas uczeń klasy II d Oskar Pastor, który mistrzowsko zagrał na akordeonie utwór muzyczny pod tytułem "Pod gwieździstym niebem Paryża".

Następnie przedstawiono laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Kolejny już raz najwięcej tytułów zdobył uczeń klasy III d Kacper Żurek. Dalsze osiągnięcia dotyczyły sukcesów w różnego typu konkursach przedmiotowych, szkolnych oraz miejskich i powiatowych, w tym najliczniejszych: matematycznych oraz artystycznych. Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplom oraz nagrodę książkową. Podziękowano również nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursów. Miłymi przerywnikami podczas ceremonii wręczania nagród był występ taneczny Weroniki Dudar z klasy Ia oraz jej partnera Borysa Wasilewskiego, a następnie popis wokalny Natalii Słowikowskiej z klasy II d. Mogliśmy również podziwiać pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu Weroniki Borawskiej z klasy III a i Wiktorii Wysockiej z klasy III d. Natomiast uczennice klas drugich zaprezentowały wybuchowy pokaz eksperymentów chemicznych przygotowanych w ramach realizacji projektu edukacyjnego.

Na uwagę zasługują także osiągnięcia naszych sportowców. Odnosili oni sukcesy zespołowe i indywidualne w piłce siatkowej, nożnej, ręcznej, siatkówce plażowej, streetaballu, windsurfingu letnim i zimowym, lekkoatletyce, biegach, pływaniu, żeglarstwie, tenisie ziemnym i stołowym. Nasi sportowcy po raz kolejny okazali się najlepsi w całej Polsce i wrócili z zawodów w stolicy z kolejnym trofeum - Pucharem Orange. Żeglarze nadal odnoszą sukcesy jako przedstawiciele kadry narodowej, a my cierpliwie czekamy na ich olimpijskie sukcesy w niedalekiej przyszłości.

Po uhonorowaniu wszystkich sportowców medalami, goście zostali zaproszeni na lekcję języka polskiego z przymrużeniem oka w postaci skeczu przygotowanego przez grupę teatralną "Wzburzeni".
Podziękowano także symbolicznym kwiatkiem wszystkich nauczycielom za ich pracę i życzliwość, a także wręczono listy gratulacyjne dumnym rodzicom wyróżnionych uczniów.

Tegoroczną uroczystość pięknie prowadziły aż trzy pary naszych uczniów. Gratulacje należą się Aleksandrze Szpakowskiej, Kacprowi Szukajt, Wiktorii Rudnickiej, Michałowi Wojgienicy, Nataszy Zaniewicz i Mateuszowi Drwalowi. Taki początek może z pewnością wróżyć przyszłą karierę na scenie lub w mediach. Oprawą dźwiękową i świetlną jak zwykle zajął się nasz absolwent Filip Żygałło. Dziękujemy serdecznie za tak profesjonalną pomoc.

Tradycyjnie na koniec zaproszono wszystkich gości do pamiątkowego zdjęcia. Wzruszenie uwiecznione na tym i innych zdjęciach z Gali Laureatów można zobaczyć na stronie Facebook szkoły.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za obecność, wsparcie i życzliwość.
Zapraszamy za rok!
GM1

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5