Questing czyli turystyka z zagadkami

2017-06-12 08:32:50(ost. akt: 2017-06-12 08:35:10)

Autor zdjęcia: Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach

Questing to rozwiązywanie zagadek i przemierzanie tras tak, aby na końcu odkryć hasło questu.
7 czerwca 2017 r. grupa uczniów z klasy III a z Publicznego Gimnazjum w Wilkasach przedstawiła przygotowywany przez miesiąc projekt edukacyjny na temat: "Questing czyli turystyka z zagadkami". Oto krótka relacja z przygotowań i realizacji przedsięwzięcia:

- Naszym celem było przybliżenie uczniom jak może wyglądać nauka poprzez dobrą zabawę i odkrywanie. Questing to rozwiązywanie zagadek i przemierzanie tras tak, aby na końcu odkryć hasło questu. Tak naprawdę chodzi o atrakcyjne zaprezentowanie dziedzictwa danej miejscowości i zwrócenie uwagi na wyjątkowe miejsca z racji lokalnej specyfiki przyrodniczej, historycznej lub kulturalnej. W przygotowaniu naszego questu najtrudniejsze było opracowanie treści. Spędziliśmy sporo czasu na wyszukiwaniu najistotniejszych informacji na temat znanych giżyckich zabytków. Wytyczyliśmy trasę i punkty, do których mieliby zmierzać zwiedzający. Później trzeba było zredagować tekst i ułożyć go w formie rymowanej zagadki. Dobraliśmy odpowiednią grafikę i ostatecznie stworzyliśmy broszurę, którą wzorowaliśmy na profesjonalnych questach. Mamy nadzieję, że uda nam się trafić z tym tematem do szerszego grona odbiorców - nie tylko uczniów naszej szkoły".
(Realizacja projektu: Jakub Łukaszewicz, Dawid Mil, Emanuel Korycki, Krystian Wolański. Opiekun projektu: Katarzyna Bandura)


Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5