Integracyjny Konkurs Języków Obcych

2017-06-07 08:43:19(ost. akt: 2017-06-07 08:47:30)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Wspólna zabawa z językami obcymi w roli głównej zintegrowała uczestników z Zespołu Szkół nr 1 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku.
W ramach wzajemnej współpracy między Zespołem Szkół nr 1 oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Giżycku dnia 23 maja 2017r. odbył się Integracyjny Konkurs Języków Obcych. Jego pierwszą częścią był test z języka niemieckiego sprawdzający wiedzę z zakresu gramatyki, słownictwa, jak również kultury oraz geografii krajów niemieckojęzycznych.

Ta część odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Giżycku. Na drugą część konkursu uczniowie przenieśli się do Zespołu Szkół nr 1, tam w specjalnie zaaranżowanej sali odbyła się druga część zmagań konkursowych. Polegała na pracy metodą stacji dydaktycznych i krótkiego testu wiedzy o państwach europejskich przygotowanego na platformie LearningApps.

Uczniowie, pracowali w pięcioosobowych grupach, wykonując zadania przygotowane przez nauczycieli na czterech stanowiskach. Do wykorzystania mieli licznie zgromadzone rekwizyty, plansze dydaktyczne, przybory szkolne. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, głównie dlatego, iż dostarczył im wielu pozytywnych emocji związanych z zabawą i rywalizacją.

Ogromne znaczenie miała także wartość integracyjna oraz zabawowy charakter przedsięwzięcia. Integracyjny Konkurs Języków Obcych skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych. Oprócz uczestników z Zespołu Szkół nr 1 oraz SOSW w Giżycku swoją obecnością zaszczycili również uczniowie Gimnazjum w Rynie oraz Gimnazjum nr 4 przy SOSW w Kętrzynie wraz z opiekunami.

Integracyjny Konkurs Języków Obcych zakończył się wręczeniem atrakcyjnych nagród zwycięzcom. Przedsięwzięcie zorganizowały panie: Agnieszka Krajewska, Wioletta Urban oraz Ewa Machejko, które dziękują za wszelką pomoc i życzliwość okazaną podczas organizacji konkursu: Dyrektorom Szkół, Radzie Rodziców oraz sponsorom.

Było naprawdę super do zobaczenia za rok.
Zespół Szkół nr 1 (WU)


Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5