Kodowanie z robotami Dash i Dot

2017-05-31 12:22:14(ost. akt: 2017-05-31 12:23:46)

Autor zdjęcia: Ewa Ładna

Uczniowie klas 5 i 6, na zajęciach komputerowych prowadzonych przez panią Ewę Ładną, mogli testować kolejne roboty. Tym razem, dzięki firmie Wonder, były to Dash i Dot.
Dash i Dot to para sympatycznych robotów przypominających z wyglądu kule bilardowe. Wystarczy je uruchomić, a już zdobywają serca wszystkich wokół. Dash to większy robot na kółkach. Potrafi mówić, tańczyć, reagować na dźwięk i ruch. Dot jest mniejszy, nie posiada kółek, jednak można go turlać i podrzucać. Może się on komunikować z Dashem. Jeżeli oba roboty znajdą się obok siebie „gadają ze sobą”, ślą całusy.

Do obsługi robotów służą specjalne aplikacje mobilne, dzięki którym możemy ustawiać kolory światełek, nagrywać krótkie komunikaty, sterować Dashem itp. Wykorzystując program Blockly uczniowie klasy VI b próbowali również programowania i byli zafascynowani możliwościami niebieskich kuleczek. Najwięcej emocji budził „zazdrosny” Dash. Kiedy programowany był Dot, Dash bardzo chciał zwrócić na siebie uwagę „gadając”, podnosząc swoją głowę ze świecącym okiem, a nawet wjeżdżając w Dota. Zaprogramowanie robota, który na żywo reaguje na nasze polecenia, to duży powód do zadowolenia. Programując dzieci uczą się logicznego myślenia, kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie, czyli kluczowych kompetencji XXI wieku. Z przykrością odesłaliśmy urządzenia do firmy. Mamy nadzieję, że jeszcze się z nimi spotkamy.
Zespół Szkół nr 1 w Giżycku


Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5