44. Konkurs Orkiestr Garnizonowych Wojska Polskiego

2009-09-27 00:00:00

272 muzyków z ośmiu najlepszych w kraju orkiestr garnizonowych połączyło siły i zagrało wspólnie w sobotę wieczorem na placu Piłsudskiego. — Takiej imprezy jeszcze nie mieliśmy w naszym mieście - komentowali wydarzenie giżycczanie.

Wspólne wykonania marsza Dolce Vita, czy muzyki Ennio Morricone z filmu "Misja" były prezentowane około godz. 22, już po konkursie musztry paradnej. Jury w tym czasie prowadziło żywiołowe obrady pod przewodnictwem prof. Elżbiety Wiesztordt.

Widowiskowy konkurs musztry, w którym zachwycała nie tylko muzyka, ale także pomysłowe układy i taniec cheerleaderek, wygrała Orkiestra Garnizonowa z Krakowa. Wyróżniono muzyków z Torunia i Radomia.


Już od czwartku trwał w Giżyckim Centrum Kultury 44. Konkurs Orkiestr Garnizonowych Wojska Polskiego. Tu nagroda główna przypadła orkiestrze z Bytomia, a wyróżnienia - grupom z Radomia i Krakowa. Do konkursu przystąpiła także orkiestra z Giżycka.


Zwycięzcom gratulowali gospodarze imprezy: dowódca 15 Brygady Zmechanizowanej Piotr Błazeusz oraz burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska.
Sobotni koncert i pokazy podziwiała spora grupa giżycczan. Na widowni nie brakowało dzieci. Maluchy mogły przymierzyć się do wozów bojowych oraz quadów.
— Czegoś takiego jeszcze tu nie mieliśmy — mówił pan Tadeusz z Giżycka. — Było na co popatrzeć i czego posłuchać. Muzycy zaprezentowali solidną porcję bardzo pozytywnej muzyki.
Orkiestry przyjechały na konkurs z Bytomia, Kraków, Radomia, Świnoujścia, Elbląga, Torunia i Żagania. W loży VIP-ów zasiadł m.in. dyrektor Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON płk Jerzy Gutowski.

Konkurs poprzednio odbywał się w Świeradowie Zdroju.


Anna Baranowska
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5