Kolejny sukces Wojtka Wiśniewskiego

2017-03-20 11:28:08(ost. akt: 2017-03-20 11:30:35)
Wojciech Wiśniewski został laureatem konkursu organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej „Wygraj Indeks” zarówno z fizyki, jak i z matematyki

Wojciech Wiśniewski został laureatem konkursu organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej „Wygraj Indeks” zarówno z fizyki, jak i z matematyki

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

11 marca 2017 r. uczestniczyłem w finale konkursu organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej „Wygraj Indeks” zarówno z fizyki, jak i z matematyki.
Po blisko tygodniowym oczekiwaniu na wyniki, okazało się, że zostałem laureatem z obu części zawodów i od października tego roku mogę podjąć studia na dowolnym kierunku prowadzonym przez WFTiMS Politechniki Gdańskiej.

Finał konkursu z fizyki polegał na rozwiązaniu 5 zadań, a z matematyki 11 zadań o podwyższonym stopniu trudności w porównaniu do zadań maturalnych. Oferta tego wydziału jest bardzo ciekawa, a najbardziej zainteresowały mnie kierunki związane z matematyką finansową czy bioinformatyką.

Ponadto, zakwalifikowałem się do finału podobnego konkursu z fizyki organizowanego przez Politechnikę Łódzką. Pomimo tego, że już nie muszę przejmować się wynikami matury, z którą zmierzę się w maju tego roku, to bardzo chciałbym zostać studentem jednego z najlepszych i najbardziej prestiżowych wydziałów w Polsce, czyli Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej na prowadzonym od października 2017 roku kierunku - Inżynieria i analiza danych. Być może, podobnie jak moja starsza siostra, pozostanę na uczelni na studiach doktoranckich.

Dzięki szczególnej pomocy moich nauczycielek: Pani Ewy Kulas (nauczyciel fizyki) i Pani Ireny Piotrowskiej (nauczyciel matematyki) jestem spokojny o wyniki egzaminu maturalnego. Dużo pracuję dodatkowo i trafiam na problemy, które są dużo bardziej skomplikowane niż zagadnienia poruszane na lekcji. Moje opiekunki zawsze chętnie i fachowo mi pomagają, za co jestem im bardzo wdzięczny.

Wojciech Wiśniewski

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ILO

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5