Generator prezentów podczas Godziny Kodowania

2016-12-19 09:16:43(ost. akt: 2016-12-19 09:19:02)

Autor zdjęcia: Ewa Ładna

Wśród ponad 160 000 wydarzeń Hour of Code na całym świecie oraz 1 200 w Polsce była też Godzina Kodowania w Zespole Szkół nr 1 w Giżycku.
Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Celem Godziny Kodowania jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków.

Uczniowie klas V i VI ćwiczyli swoje umiejętności kodowania z Vaianą. Wykonywane zadania związane były tematycznie z nową bajką Disneya. Najciekawsze okazało się zadanie wymagające zaprogramowania tańca wojowników.

Uczniowie klasy VI b tworzyli swój świąteczny generator prezentów w języku Scratch. W opracowywanym programie Mikołaj miał zapytać czy dana osoba była grzeczna. Po odpowiedzi twierdzącej następowało losowanie nazwy prezentu z utworzonej listy zmiennych. Całość programu miały dopełnić migające gwiazdki. Uczniowie wielokrotnie sprawdzali działanie swoich generatorów - czekając, aż wylosowany zostanie prezent dla nich najlepszy. Sama przyjemność dla nauczyciela, kiedy uczniowie nie mają ochoty wyjść z sali.

Szkolny Koordynator Godziny Kodowania - Ewa Ładna


Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5